2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ ۰۸:۴۳:۵۱
کد مطلب:  1527501
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران خبر داد
تامین مدرسان و راهبران « هویت کودکان ایران اسلامی »

ربوشه معاون ابتدایی شهرتهران از تامین مدرسان وراهبران « هویت کودکان ایران اسلامی » خبرداد.

ربوشه معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران بیان کرد : معرفت، باور، میل ، اراده و کسب توانمندی ها، عناصر اصلی تکوین و تحول هویت هستند که باید در دوره ابتدایی به آنها پرداخت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، سعید ربوشه ضمن اعلام خبر تشکیل کارگروه راهبران هویت کودکان ایران اسلامی » اظهارداشت: با توجه به نگاه ویژه ی سند تحول بنیادین به موضوع هویت، نهادینه کردن توسعه و تعمیق این مفهوم امری ضروریست لذا با فراخوان به مناطق، نیروهای علاقه مند، به عضویت این کارگروه درآمده و کتاب « تکوین و تعالی هویت ملی دانش آموزان » از شورای عالی آموزش و پرورش تهیه و به عنوان دستمایه ی دانشی در اختیار راهبران قرارگرفت.

وی افزود: نظر به انتزاعی و تخصصی بودن مفهوم هویت و با هدف ایجاد فضای درک عمیق تر ، مفاد این کتاب تبدیل به پادکست صوتی شده و در گروه هویت در بسترشاد بارگذاری شد .

ربوشه با اشاره به اینکه در ادامه  ی کار، با دعوت از فضلی مشاور پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش، هویت از منظر پیش دبستانی به راهبران آموزش داده شد اضفاه کرد: در راستای ترسیم الگو و خط سیر این تشکل، راهبران در گروه های 6 نفره به صورت حضوری و غیرحضوری ، سلسله گفتمان های هویتی را برگزار نمودند که با جمع بندی مفاد مطروحه از سوی راهبران، نگاشت اولیه ی « منشور هویت کودکان ایران اسلامی » تدوین شد.

وی اظهارداشت: در تکوین این حرکت، دعوت از مدرسان خبره و آموزش تکمیلی راهبران با هدف تامین و تربیت مدرس مدنظر می باشد .

ربوشه در پایان با اشاره به این موضوع که آدمی درتکوین و تحول هویت ناتمام و پویای خود ، نقش اساسی دارد بر پرداختن به این مهم در دوره ی پیش از دبستان و ابتدایی به عنوان زیرساختی قابل توجه تاکید کرده و از اداره ی دوره اول و پیش دبستانی به عنوان دبیر اجرایی این طرح قدردانی نمود .

به اشتراک بگذارید :