23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ ۱۲:۵۱:۴۹
کد مطلب:  1526583
با حضور معاون آموزش متوسطه اداره کل شهرستان های استان تهران برگزارشد؛
نشست هماهنگی و تشریح دستورالعمل برگزاری آزمونهای ورودی مدارس نمونه دولتی دوره دوم متوسطه

معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: ثبت نام دانش‌آموزان جهت شرکت در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی دوره دوم متوسطه نظری و فنی وحرفه ای در حال برگزاری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، بهروز هاشمی در نشست هماهنگی وتشریح دستورالعمل برگزاری آزمون های ورودی مدارس نمونه دولتی دوره دوم متوسطه این اداره کل، ضمن تشریح دستورالعمل برگزاری این نوع آزمون ها و تاکید بر این که برگزاری این آزمون‌ها باید به گونه‌ای باشد که تمام استانداردهای آزمون به خوبی رعایت شود گفت: در سال جاری همزمان با روزهای برگزاری این آزمون، دانش‌آموزان ورودی پایه دهم باید فرآیند انتخاب رشته را نیز انجام دهند که این امر کار را حساس‌ترخواهد کرد.

وی گفت: ثبت‌نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه دهم از 21 فروردین ماه 1400 آغاز شده و تا 10 اردیبهشت ماه ادامه دارد، همچنین دانش‌آموزان از تاریخ 13 تا 17 اردیبهشت ماه فرصت ویرایش خواهند داشت.

معاون آموزش متوسطه ادراه کل آموزش و پروش شهرستان‌های استان تهران ادامه داد: تعداد مدارس نمونه دولتی، 29 دبیرستان متوسطه نظری و2 هنرستان فنی وحرفه‌ای درسطح استان است که از این تعداد 15دبیرستان دخترانه و14دبیرستان پسرانه متوسطه نظری ویک هنرستان دخترانه ویک هنرستان پسرانه فنی وحرفه‌ای می باشد.

وی همچنین تاکید کرد: تاکنون 9 هزار و 300 دانش آموز از مجموع  76 هزار دانش‌آموز پایه نهم اقدام به ثبت نام  در سامانه sanjesh.teo.ir کرده‌اند که از این تعداد 2 هزار و 975  دانش‌آموز به این مدارس راه پیدا خواهند کرد.

آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی پایه دهم روزجمعه 18 تیرماه راس ساعت 9 صبح به صورت هماهنگ در سطح استان برگزارخواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :