14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۲ ۰۸:۱۸:۴۴
کد مطلب:  xzDEBm3G
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری در آئین افتتاح نمایشگاه عفاف و حجاب:
معرفی الگوهای تازه در پوشش از راهکارهای ترویج و تقویت حجاب و عفاف در جامعه است

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری از برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب با عنوان حجاب، گوهر کمال به مناسبت بزرگداشت هفته عفاف و حجاب از تاریخ 21 الی 25 تیر ماه با هدف ترویج فرهنگ رعایت پوشش اسلامی و با مشارکت، فرمانداری ویژه شهرستان ری، ادارات آموزش و پرورش کهریزک، فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، شهرداری منطقه بیست و آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، بهروز نصیری، مدیر آموزش و پرورش ناحیۀ یک ری با اشاره به برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب گفت: برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب یک کار ارزشمند و بزرگ در سطح شهر بوده که با مشارکت و همکاری ادارات و نهاد های مختلف بر پا می گردد.

نصیری در حاشیه برگزاری این نمایشگاه، حجاب و عفاف را تضمین کننده امنیت جامعه عنوان کرد و افزود: امروزه حجاب در حقیقت یک پوشش نیست بلکه یک فرهنگ بوده وزنان ما باید بحث عفاف و حجاب را در دستور کار خود قرار دهند.

وی بابیان اینکه حجاب به زن حرمت می‌بخشد، تصریح کرد: در راستای تحقق این امر مهم باید تلاش کرد و مسئولین وارد کار شوند و با اجرای برنامه‌های فرهنگی این امر مهم را در جامعه تقویت کنند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری، ترویج و نهادینه‌کردن فرهنگ حجاب و عفاف را وظیفه‌ای عمومی برشمرده و افزود: ترویج حجاب و عفاف از طریق آموزش، اعمال تشویق برای تقویت حجاب در بین جوانان، احیای امر به معروف و نهی از منکر و معرفی الگوهای تازه در پوشش از راهکارهای ترویج و تقویت حجاب و عفاف در جامعه است.

شایان ذکر است مشاوره مذهبی، کتاب، عرضه محصولات فرهنگی و پوشاک (مقنعه و چادر) با رویکرد توانمند سازی زنان سرپرست خانوار از جمله اقدامات و برنامه های اجرا شده در این نمایشگاه می باشد که از تاریخ 21 الی 25 تیرماه در کاروانسرای شاه عباسی واقع در شهرری، خیابان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برپا می گردد.

به اشتراک بگذارید :