18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۱ ۱۵:۲۳:۲۳
کد مطلب:  hEK1Vwz4
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در آئین افتتاحیۀ اردوی یک روزۀ باغ موزۀ دفاع مقدس:
200 هزار نفر از دانش آموزان در طرح غنی سازی اوقات فراغت ساماندهی می شوند

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در آئین افتتاحیۀ اردوی یک روزۀ باغ موزۀ دفاع مقدس، از فعالیت یک هزار و 236 پایگاه اوقات فراغت در شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، همایش یک روزه افتتاحیه اردوهای مجموعه فرهنگی باغ موزه دفاع مقدس تهران برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در همایش یک روزه افتتاحیه اردوهای مجموعه فرهنگی باغ موزه دفاع مقدس تهران گفت: دو هدف مهم از برگزاری اردوهای تابستانی ،اعتلای شخصیت و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان می باشد.

علیرضا کمرئی، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این همایش که در مجموعه باغ موزه دفاع مقدس تهران برگزار شد، گفت: دغدغه های ما نسبت به موضوعات مرتبط با دانش آموزان زیاد است و در کنار سرعت تغییر و تحول در جهان ، نظام آموزش و پرورش نیز در حال تحول و دگرگونی بوده و نهاد مهم تعلیم و تربیت با همکاری سایر نهادها می تواند به سوی موفقیت گام بردارد.

وی در ادامه افزود: اکنون این دیدگاه دیگر بسیار غلط میباشد که خانواده تنها مسئولیت تمام امور را به آموزش و پرورش و مدرسه واگذار کندو نگاه جدید حرکت به سوی تعدیل تمام نهادهای دست اندر کار تعلیم و تربیت است.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، به فرصت هشت هفته ای حضور دانش آموزان در پایگاه های تابستانی اشاره کردو افزود: در برنامه های تابستانی باید در راه کیفیت بخشی تلاش کرد و بدانیم هدف از برگزاری این برنامه ها و اردوها اعتلای شخصیت و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان می باشد.

کمرئی، حضور دانش آموزان در مجموعه باغ موزه دفاع مقدس رازمینه سازترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان آنان دانست.

در این مراسم اسفندیار چهاربند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در سخنانی ،برضرورت توجه به مسائل فرهنگی و منویات مهم مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در موضوع تهاجم فرهنگی تاکید کرد و حضور دانش آموزان در مجموعه فرهنگی باغ موزه دفاع مقدس وآشنایی آنان با ارزشها و ترویج فرهنگ دفاع مقدس را ارزشمند دانست.

این برنامه که با نظارت و هماهنگی معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران برگزار شد،  نمایشهای کوتاه از هشت سال دفاع مقدس با روایت سید جواد هاشمی اجرا گردید .

در همایش یک روزه باغ موزه دفاع مقدس تهران، معاونت پرورشی و فرهنگی ،کارشناسان حوزه معاونت پرورشی، مدیران آموزش و پرورش، معاونین پرورشی وتربیت بدنی،کارشناسان سازمان دانش آموزی و مدیران کانونهای فرهنگی هنری شهرستانهای استان تهران نیز حضور داشتند.

شایان ذکر است، برطبق برنامه تنظیمی از سوی معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، دانش آموزان مناطق بیست گانه شرکت کننده در برنامه های طرح غنی سازی اوقات فراغت تابستان 95 ،یک روز نیزدر مجموعه فرهنگی باغ موزه دفاع مقدس حضور خواهند یافت.

به اشتراک بگذارید :