24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ ۰۸:۱۴:۱۲
کد مطلب:  1523205
تیم ملی دانش‌آموزی المپیاد جغرافیای ایران راهی ترکیه می‌شود؛
راهیابی دانش‌آموز کاشانی به مسابقات جهانی المپیاد جغرافیا

محسن نماینده نیاسر از کاشان به عنوان عضو تیم ملی دانش‌آموزی المپیاد جغرافیای ایران جهت شرکت در مسابقات جهانی ترکیه انتخاب شدند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش کاشان، شانزدهمین دوره المپیادهای دانش‌آموزی جهانی جغرافیا با هدف معرفی اهمیت این علم برگزار می‌شود که محسن نماینده نیاسر از دبیرستان استعدادهای درخشان شهید بهشتی کاشان به همراه یاسمن خلیلی از شیراز، فاطمه حیدری از پردیس و ساینا محمدیان از خرم آباد به عنوان اعضای تیم ملی دانش‌آموزی المپیاد جغرافیا انتخاب شدند تا در مسابقات جهانی که به میزبانی کشور ترکیه برگزار می‌شود شرکت کنند.

اولین دوره آموزشی المپیاد ملی جغرافیا با حضور ۴۰ دانش‌آموز از سراسر کشور برگزار شد که از هشت نفر در دوره نهایی، چهار نفر اعزامی به المپیاد جهانی ۲۰۲۰ استانبول مشخص شد.

ضمن اینکه هفدهمین دوره‌ المپیاد بین‌المللی دانش‌آموزی جغرافیا قرار بود تابستان سال ۲۰۲۰ در کشور ترکیه برگزار شود که به علت شیوع بیماری کووید ۱۹، در سال جاری برگزار خواهد شد. همچنین اولین دوره المپیاد جغرافیا از سال ۱۹۹۶ برگزار شد که دوره‌های برگزاری آن از سال ۲۰۱۲ به طور سالانه تغییر پیدا کرد، و اولین دوره المپیاد جغرافیا در ایران سال ۹۸ -۹۷ برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :