2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ ۱۷:۳۲:۲۲
کد مطلب:  1522899
معاون تربیت بدنی و سلامت :
افتتاح ۵۶ اتاق بهداشت در مدارس مناطق شهرستانهای استان تهران

دکتر الهه حسن پور از افتتاح ۵۶ اتاق بهداشت در مدارس مناطق ۲۱ گانه شهرستانهای استان تهران با حضور مدیر کل خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران  دکتر الهه حسن پور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل با اعلام این خبر گفت: وجود اتاق بهداشت در مدارس بویژه مدارس ابتدایی و حضور مراقب سلامت برای ارائه خدمات بهداشتی، غربالگری و معاینات اولیه از ضروریات مدارس است.

حسن پوربا تاکید بر توجه به شرایط کرونا ویروس و تبدیل تهدیدها به فرصت گفت: باید از این شرایط نهایت استفاده را برد و یکی از این فرصتها آموزش بهداشت است بطوری که همگان شاهد ارتقاء سطح میزان  سواد سلامتی خانواده ها و مردم هستیم . رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم مهمترین راه برای مبارزه با کرونا ویروس بوده است، علاوه بر آموزش سواد سلامت می توان به اصلاح زیر ساختها و تجهیز اتاق بهداشت مدارس برای آمادگی دوران پسا کرونا پرداخت که در همین راستا امروز شاهد افتتاح ۵۷ اتاق بهداشت در مدارس مناطق ۲۱ گانه شهرستانهای استان تهران هستیم و با بروز شدن و تجهیز اتاق های بهداشت ،  آمادگی لازم برای بعد از کرونا و را داریم.

معاون تربیت بدنی افزود: طرح های بسیار زیبایی توسط مراقبین سلامت در مدارس انجام می شود که می توان به سلامت دهان و دندان ، پدیکلوزیس، بهداشت بلوغ، اندازه گیری قد و وزن و تعیین BMI دانش آموزان در طرح کوچ اشاره نمود که به  نتایج خوبی هم منجر شده است .

وی اظهار امیدواری نمود :  در دوران عبور از کرونا و در مدارس بهداشت فردی، اجتماعی و بهداشت محیط مدارس ارتقاء بهتری پیدا کرده باشد تا بتوانیم دانش آموزان را با وضعیت جسمی و روانی مناسب تری  در کلاس ها پذیرا باشیم .

وی هفته سلامت با شعار ساختن جهانی عادلانه تر و سالم تر را فرصتی دانست برای قدردانی از تمامی فعالان عرصه سلامت و به همین منظور بصورت نمادین از یک کارشناس تربیت بدنی و یک کارشناس سلامت، یک مدیر مدرسه، یک مراقب بهداشت و دو دانش آموز که در طرح کوچ تلاش های چشمگیری داشتند تحلیل بعمل آوردند.

شایان ذکر است این مراسم با حضور مدیر کل، روسای ادارات، معاونین پرورشی و تربیت بدنی، کارشناسان و مدیران مدارس مناطق شهرستانهای استان تهران برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :