2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ ۱۷:۳۰:۰۱
کد مطلب:  1522893
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
سلامت جسم مقدمه  سلامت روان است.

صبح امروز با حضور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران آیین افتتاح و تجهیز 56 اتاق بهداشت در مدارس مناطق تابعه برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران  محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به شعر شاعر نامدار و استاد سخن سعدی شیرازی  در بیت مشهور بنی آدم  اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند گفت :  اگر از نگاه سعدی بخواهیم بنگریم ،  روزگاری که  سپری می کنیم به درک انسانی نیاز دارد تا مشکلات و گرفتاری ها در کره زمین حل شود و موجب سربلندی و افتخار ما ایرانیان است که در ادبیات و فرهنگ ما از قرن ها پیش چنین نگاهی وجود داشته است . وی افزد : در دوران کرونا شاهد گرفتاری های بزرگی برای جوامع بشری هستیم و شاید دلیل آن این باشد که  به این نگاه انسانی کمتر اهمیت داده شده  است . امروز  همه کشورها باید برای سلامت جوامع دست در دست هم دهند تا بتوانند به سلامتی دست پیدا کنند.

صیدلوافزود: امروز اگر بخواهیم زمینی برای زندگی و کره خاکی برای زیست  با  دغدغه  کمتری داشته باشم نیازمندیم که به این فرهنگ متعالی باور و ایمان داشته باشیم .

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به فرصت  محدود زندگی در این کره خاکی که به همه انسانها داده شده گفت: عده ای در این دوران جان خود را فدا کردند تا دیگران بتوانند به زندگی خود ادامه بدهند ، ما وقتی سعادتمند خواهیم بود که آرامش داشته باشیم  و به جهت روانی حس خوبی داشته باشیم و مقدمه داشتن حس خوب جسم سالم است  . وی افزود : وقتی سلامت جسم داشته باشیم احساس خوب بودن، خوشبخت بودن و لذت بردن از زندگی داریم که این همان سلامت روان است.

به اشتراک بگذارید :