28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ ۱۱:۲۲:۵۵
کد مطلب:  1522345
از سوی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی ابلاغ شد؛
«دستورالعمل نحوه برگزاری ارزشیابی پیشرفت تحصیلی - تربیتی نوبت دوم سال تحصیلی 1400-1399»

مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش، دستورالعمل «نحوه برگزاری ارزشیابی پیشرفت تحصیلی - تربیتی نوبت دوم سال تحصیلی 1400-1399» را به ادارات کل آموزش و پرورش استان، ابلاغ کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، با استناد به مصوبه 977 شورای عالی آموزش و پرورش و آیین نامه های مربوطه و در اجرای «برنامه ریزی، طراحی سؤالات و برگزاری امتحانات نهایی و غیرنهایی در سال 99»، از سوی «مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش»، دستورالعمل «نحوه برگزاری ارزشیابی پیشرفت تحصیلی ـ تربیتی نوبت دوم سال تحصیلی 1400-1399»، به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها، ابلاغ شد.

در بندهایی از این دستورالعمل آمده است؛

درشرایطی که امکان حضور فیزیکی دانش آموزان برای ارزشیبابی پیشرفت تحصیلی ـ تربیتی، فراهم باشد، ارزشیابی دانش آموزان مطابق آیین نامه های مربوط و مجوز ستاد کرونا و رعایت شیوه نامه های بهداشتی انجام خواهد شد.

درشرایطی که امکان حضور فیزیکی دانش آموزان برای ارزشیبابی پیشرفت تحصیلی ـ تربیتی، فراهم نباشد، ارزشیابی دانش آموزان مدارس روزانه دوره های اول و دوم متوسطه به استثنای پایه نهم و دوازدهم به صورت غیرحضوری، و با مسئولیت معلم و نظارت مدیر مدرسه، انجام می شود.

نحوه ارزشیابی از دانش آموزان با نیازهای ویژه، در دروس غیرنهایی از سوی سازمان آموزش و پرورش استثنایی ابلاغ خواهد شد.

شایان ذکر است بر اساس این دستورالعمل، ارزشیابی پیشرفت تحصیلی ـ تربیتی نوبت دوم سال تحصیلی 1400-1399، در بازه زمانی 27 اردیبهشت لغایت 22 خردادماه، انجام خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :