14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۲۱ ۱۱:۳۲:۲۷
کد مطلب:  GJOPNMNR
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
صدور نمون برگ هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم در شهرستان های استان تهران آغاز شد

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از آغاز صدور نمون برگ هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم در شهرستان های استان تهران خبر داد .

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،سید مجتبی هاشمی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش اظهار داشت: کمیته هدایت تحصیلی برای هدایت صحیح دانش آموزان به رشته های مناسب علاوه بر استان، در تمامی مناطق شهرستان های استان تهران  تا پایان امر هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم متوسطه اول فعال خواهد بود.

وی افزود : با توجه به اهمیت موضوع هدایت تحصیلی، استعداد یابی و هدایت دانش آموزان به سوی رشته ها، حرف و مهارت های مورد نیاز کشور، هماهنگی تمام بخش ها در فرایند هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم استان ضرورت دارد

سید مجتبی هاشمی ادامه داد: یکی از مهمترین وظایف کمیته هدایت تحصیلی، توجیه و هدایت مطلوب دانش آموزان براساس علاقه، استعداد و رغبت توسط مشاور مدرسه است که در عین حال نیاز منطقه  نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: مشاوران باید با نیازهای شغلی و تحصیلی ،منطقه ،جامعه و تفاوت های فردی دانش آموزان آشنا باشند و بتوانند در این زمینه کمک فکری موثر و مطلوبی را ارائه نماید.

معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خاطرنشان کرد : از صبح شنبه ، 19 تیرماه سیستم نرم افزار مشاور مدرسه برای تمامی مشاوران فعال می باشد  و صدور نمون برگ هدایت تحصیلی امکان پذیر است . لذا ضروری است دانش آموزان به همراه والدین خود در مدرسه حضور یابند تا راهنمایی لازم را برای انتخاب رشته از مشاور مدارس دریافت نمایند.

هاشمی در پایان ضمن تاکید بر صدور ابلاغ برای مشاوران مدارس در ایام هدایت تحصیلی دانش آموزان در مدرسه از کلیه عوامل اجرایی به ویژه معاونین اجرایی و مدیران تلاشگر مدرسه تشکر کردند.

 

 

به اشتراک بگذارید :