11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ ۱۸:۰۵:۳۶
کد مطلب:  1521111
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:
تشکیل مجلس دانش آموزی یکی از زیباترین و علمی ترین اتفاقات در حوزه تعلیم و تربیت کشور است / مجلس دانش آموزی مسیری برای شکوفایی استعدادهای آینده سازان کشور است

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: هدف و نگاه ژرف دانش آموزان توانمند عضو مجلس دانش آموزی باید در راستای حل مسائل و مشکلات جامعه دانش آموزی استان و کشور در چهارچوب نظام تعلیم و تربیت باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، رسول قانونی در نشست غیر حضوری رؤسای کمیسیون های علمی و آموزشی مجلس دانش آموزی مناطق و شهرستان های استان فارس با بیان اینکه یکی از زیباترین و علمی ترین اتفاقاتی که افتاد همین تاسیس مجلس دانش آموزی بود گفت: همانطور که همه می دانید مطالعه اولیه این مجلس در سال 1377 با تحقیقات علمی و بین المللی صورت گرفت و در سال 80 هم شاهد تاسیس اولین دوره مجلس دانش آموزی کشور بودیم.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه در واقع شما نماینده جامعه 15 میلیونی دانش آموزان در سراسر کشور هستید گفت: هدف و نگاه ژرف شما دانش آموزان توانمند باید در راستای حل مسائل و مشکلات جامعه دانش آموزی استان و کشور در چارچوب نظام تعلیم و تربیت باشد.

قانونی توجه به بحث عدالت آموزشی  و کیفیت آموزشی در نظام آموزش و پرورش را بسیار مهم و اساسی دانست و گفت: شما عزیزان می توانید به عنوان زبان گویای تمامی دانش آموزان که در نقاط محروم و اقصی نقاط  کشور زندگی می کنند ایفای نقش نمایید.

وی گفت: آشنایی با تمام موضوعات و زوایای تعلیم و تربیت و اشراف کامل بر مسائل و مشکلات دوره های مختلف تحصیلی را  لازمه یک نماینده خوب و تاثیر گذار در مجلس دانش آموزی دانست.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس افزود: یک نماینده خوب باید بتواند به صورت علمی و کارشناسی این مسائل را مورد نقد و بررسی قرار داد و همه  مسائل، مشکلات وموضوعات را احصا و اولویت بندی نموده و حل این مشکلات در اولویت دستور کار مجلس دانش آموزی قرار گیرد.

قانونی خطاب به دانش آموزان عضو مجلس دانش آموزی اظهار داشت: امیدوارم در دوران حضورتان در مجلس دانش آموزی بتوانید در انجام رسالت خطیری که بر عهده دارید موفق و سربلند باشید چرا که  تصمیمات شما قطعا می تواند راهگشای آینده  دانش آموزان این سرزمین و استان پهناورمان باشد.

وی ادامه داد: دانش آموزانی که  آینده سازان این میهن عزیز هستند همگی دارای توانایی ها و استعدادهای  خاصی می باشند که در صورت شکوفا شدن هر یک از آنان می توانند بخشی از مشکلات آینده کشور عزیزمان را حل نمایند.

وی گفت: شما عزیزان باید این فرصت را مغتنم شمرده و تمام هم و غم خود را برای حل مسائل دانش آموزان  و مشکلات تعلیم و تربیت که از نزدیک آنها را لمس می نمایید یا دوستان و همکلاسی های شما به شما منتقل می نمایند به کار گیرید.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: یقینا با ترسیم اهداف باعث  پیشرفت خواهید شد لذا شما عزیزان باید به منظور پیشرفت و رسیدن به نتیجه قابل قبول اهدافی را مبتنی بر آنچه که موردنیاز و قابل دسترسی باشد تدوین کنید و یکی پس از دیگری در حل آنها کوشا باشید.

قانونی با تاکید بر اینکه کیفیت در برنامه های آموزش متوسطه سیاست محوری این معاونت در سطح استان است گفت: انتظام فکری و انسجام برنامه های معاونت متوسطه توسط همکارانم در حوزه آموزش متوسطه و با همفکری سایر عزیزان در سطح استان ، معاونین آموزش متوسطه نواحی مناطق و شهرستانها و بخصوص روسای محترم ادارات آموزش متوسطه دوره اول و دوم ، هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش و گروه های آموزشی در سطح استان طراحی و اجرا می گردد که کار بسیار ارزشمندی بوده و منجر به نتایج قابل قبولی گردیده است.

وی با بیان اینکه راهبری آموزش متوسطه بر اساس برنامه های تعریف شده و منطبق با استانداردهای مورد انتظار با رویکردهای کیفی همواره همراه بوده گفت: این امر فرصت های مغتنمی را برای آموزش متوسطه در راستای ماموریت هایش در سطح استان فراهم کرده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس افزود: به گونه ای که شاهد هستیم  در تمامی جشنواره ها و شاخص های آموزشی دوره متوسطه در سطح استان چه از لحاظ پوشش تحصیلی و امتحانات کتبی نهایی و چه از لحاظ  جشنواره های علمی پژوهشی و المپیادهای جهانی و سایر مسابقات ملی و بین المللی استان فارس صاحب مقام و منصب می باشد.

 قانونی گفت: این  موفقیت ها حاصل تلاش  دبیران ، هنر آموزان و همه عزیزانی است که برای نظام تعلیم و تربیت در سطح استان تلاش می نمایند و به خصوص تلاش های دانش آموزان عزیزی که شبانه روز در تلاش هستند .

وی با تاکید بر کیفیت راهبرد محوری حوزه معاونت آموزش متوسطه گفت: این امر باید در همه برنامه ها و جهت گیری های آموزشی و تربیتی معاونین مناطق و شهرستانها و راهبری مدارس تبلور یابد ؛ البته با توجه به ارزیابی های صورت گرفته در حوزه های آموزشی سطح استان این امر به خوبی خودش را نمایانده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: برنامه های حوزه آموزش متوسطه استان با مکانیزم های نظارتی مؤثر در جریان هدایت آموزشی و راهبری مدارس بر اساس تفاهم نامه های منعقد شده با ادارات 59 منطقه استان در حال انجام است و این نظارت های آموزشی و رفتاری در اصلاح روندها و جهت گیری های مدارس کمک شایانی نموده و به بهبود کیفیت در فرایند مدیریت در این حوزه منجر شده است.

قانونی با اشاره به اینکه بهبود روش های یادگیری و یاد دهی  از دیگر راهبردهای این معاونت بوده است گفت: همواره تاکید مان بر کیفیت بخشی در  جریان آموزش و تربیت مدارس بوده و یکی از دغدغه های همه همکاران ما در سطوح مختلف همین بوده است.

وی افزود: در این راستا روش های یاددهی و یادگیری  در کانون توجه معاونین محترم آموزشی مناطق شهرستان ها ،نواحی  و همچنین مدیران ، معاونین و دبیران مدارس قرار گرفته است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس افزود: برای غنی سازی محیط های یادگیری نظیر پژوهشسراهای دانش آموزی برنامه ریزی های دقیق و مدونی انجام داده ایم و این مهم در امتداد جهت گیری های کیفیت بخشی بر امر آموزش و در راستای اجرای اهداف سند تحول بنیادین تعلیم و تربیت کشور و تربیت متوازن در تمام ساحت های ششگانه سند در حال اجراست است که ارتباط مستقیمی با شایستگی های دانش آموزان عزیزمان دارد.

قانونی در پایان یادآور شد: من و همه برنامه ریزان و کارشناسان حوزه معاونت آموزش متوسطه استان این آمادگی را داریم و به این پایبند هستیم که  تصمیمات خود را با توجه به نظرات اعضای محترم مجلس دانش آموزی به تصویب رسانده و اجرا نماییم لذا منتظر پیشنهاد ها و نظرات ارزشمند شما عزیزان هستیم.

 

به اشتراک بگذارید :