17 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ ۱۵:۰۶:۵۳
کد مطلب:  1518281
تمدید مهلت ثبت نام و ویرایش اطلاعات در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی دوره دوم متوسطه در فارس

رییس اداره دوره دوم آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس از تمدید مهلت ثبت نام و ویرایش اطلاعات در آزمون ورودی دبیرستان ها و هنرستان های نمونه دولتی دوره دوم متوسطه تا 5 روز دیگر خبرداد.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، علیرضا شجاعی پور گفت: مهلت ثبت نام و ویرایش اطلاعات در آزمون ورودی دبیرستان ها و هنرستان های نمونه دولتی دوره دوم متوسطه تا ساعت۲۴ روز یکشنبه پنجم اردیبهشت ماه تمدید شد.

رییس اداره آموزش دوره دوم متوسطه آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه این ثبت نام از طریق سامانه sanjesh.farsedu.ir و به صورت اینترنتی خواهد گرفت گفت: زمان آزمون ورودی روز جمعه 18 تیرماه ۱۴۰۰ ساعت 9 صبح خواهد بود.

شجاعی پور گفت: هر داوطلب صرفا می تواند یک رشته از شاخه نظری (علوم تجربی، ریاضی و فیزیک ، ادبیات و علوم انسانی) را انتخاب نماید و داوطلبان عزیز دقت نمایند که امکان تغییر رشته پس از ثبت نام وجود ندارد.

شجاعی پور افزود: پذیرش نهایی دانش آموز در مدارس نمونه دولتی ، برای رشته های تحصیلی منوط به کسب شرایط رشته و زمینه در نمون برگ هدایت تحصیلی خردادماه می باشد.

وی با تاکید بر اینکه دانش آموزان متقاضی استفاده از سهمیه شاهد در تعیین اولویت ها دقت لازم به عمل آورند ادامه داد: دانش آموزان متقاضی استفاده از سهمیه روستایی و مناطق شهری کمتربرخوردار می بایست پایه هشتم و نهم را در مدارس روستایی و یا شهری کمتربرخوردار تحصیل کرده باشند.

رییس اداره آموزش دوره دوم متوسطه نظری آموزش و پرورش فارس گفت: داوطلبان عزیز دقت نمایند که فرآیند ثبت نام آن ها زمانی با موفقیت پایان می یابد که موفق به دریافت کد رهگیری شوند و توصیه می گردد در پایان ثبت نام یک بار دیگر مشخصات خود، رشته و مدرسه انتخابی، سهمیه ها، جنسیت و سایر موارد را کنترل نموده و در صورت نیاز اصلاح نمایند زیرا پس از پایان ثبت نام امکان ویرایش وجود ندارد.

شجاعی پور با بیان اینکه این آزمون به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می گردد افزود : نمره کلی متقاضیان بر اساس 50 درصد معدل کتبی نوبت دوم پایه نهم و 50 درصد دیگر بر اساس نمره مکتسبه دانش اموزان از آزمون می باشد.

برای دریافت دستورالعمل ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

به اشتراک بگذارید :