24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ ۱۰:۴۵:۳۰
کد مطلب:  1516613
رئیس جامعه خیّرین مدرسه‌ساز کشور در راستای اجرای «بسته‌‌های تحولی» وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد؛
مشارکت «۳ هزار میلیاردی» خیّران مدرسه ساز در مدرسه سازی در سال ۹۹

رئیس جامعه خیّرین مدرسه ساز کشور، در راستای اجرای «بسته‌های تحولی» وزیر آموزش و پرورش با بیان این که تعهدات خیّرین مدرسه ساز در سال ۱۳۹۹ به ۳ هزار میلیارد تومان رسید، گفت: هموطنان نیکوکار کشورمان می‌توانند با پیوستن به طرح «آجر به آجر» در مدرسه سازی مشارکت کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، ناصر قفلی، با اشاره به آغاز پویش «آجرهای مهربانی» همزمان با ایام پر برکت ماه مبارک رمضان، گفت: این پویش نیز در قالب طرح ملی «آجر به آجر» و با هدف جلب مشارکت‌های خُرد مردمی، در امر نیک مدرسه‌سازی، با همکاری مجامع خیّرین مدرسه ساز استان‌ها، ادارات کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان‌ها و ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها در حال اجرا است.

وی خاطرنشان کرد: پویش‌ «مهر را با محرم آغاز کنیم» که همزمان با ماه محرم و صفر شکل گرفت و پویش «من مادرم، بچه‌های ایران، فرزند من» نیز که با هدف جلب مشارکت بیشتر بانوان نیک اندیش در مدرسه سازی برگزار شد؛ با استقبال بیش از یک میلیون نفر از مردم خیّر کشورمان رو به رو شد و در مجموع بالغ بر «هشت میلیارد تومان» به مدرسه سازی، کمک کردند.

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، دغدغه‌مند شدن مردم نسبت به امر آموزش و پرورش دانش آموزان و اهمیت مدرسه‌سازی را از اهداف والای این طرح برشمرد و گفت: این که افراد تمایل دارند در این عرصه وارد شوند، نشانه حساس بودن آنها نسبت به آینده فرزندان و کشور است و این می تواند منشاء اثرات و اقدامات مثبت دیگر بشود.

قفلی افزود: از سوی دیگر توسعه و گسترش فرهنگ مشارکت‌های مردمی در کارهای خیر، اثرات تربیتی و اخلاقی در اجتماع دارد و موجب تشویق بیشتر مردم به این کارها می‌شود.

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، در ادامه به افزایش میزان تعهدات خیّرین کلان اشاره کرد و اظهار داشت: با شکل گیری این پویش‌ها و تبیین اهداف و اهمیت مدرسه سازی، علاوه بر این که تعهدات پیشین، رشد قابل توجهی یافت؛ خیرین جدیدی نیز با شوق بیشتر وارد عرصه شدند و میزان تعهد خیّرین مدرسه ساز در سال ۱۳۹۹نسبت به سال پیش، با افزایش ۱۰۰درصدی به ۳ هزارمیلیارد تومان رسید.

ناصر قفلی در پایان با بیان این که جامعه خیّرین مدرسه ساز به عنوان بزرگ ترین نهاد مردمی کشور و با سرمایه بیش از 22 سال فعالیت نیکوکارانه، توانسته است اعتماد خیراندیشان را جلب کرده و از عموم مردم دعوت کند تا با هر میزان آورده، حتی به اندازه یک آجر، در پویش «آجرهای مهربانی» مشارکت کرده و سهمی در ساخت مدرسه برای کودکان و فرزندانمان داشته باشند.

 گفتنی است، هموطنان نیکوکار می‌توانند با مراجعه به سامانه‌هایhttp://ajorbajor.ir و «مهر مدرسه»http://MehreMadrese.ir   یا با استفاده از کد دستوری #24* از طریق تلفن همراه خود به این پویش بپیوندند و نذورات خود را نیز در این ماه مبارک به ساخت مدرسه در مناطق محروم کشور اختصاص دهند.

به اشتراک بگذارید :