18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ ۰۹:۰۳:۲۳
کد مطلب:  1516391
ساخت مدرسه در ماه مبارک رمضان با «آجرهای مهربانی»

پویش «آجرهای مهربانی» در راستای طرح ملی «آجر به آجر» از ابتدای ماه مبارک رمضان در سراسر کشور آغاز شده است، مردم نوع دوست و خیّر کشورمان می‌توانند در این ماه پر فضیلت به نام خودشان و یا عزیزانشان مبالغی برای جهت مشارکت در مدرسه سازی پرداخت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌‌رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، به نقل از خبرگزاری ایسنا، در قالب طرح «آجر به آجر» که از بسته‌های تحولی وزارت آموزش و پرورش و مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش است، ساز و کاری فراهم شده تا آحاد مردم با هر میزان سطح توانایی و حتی به اندازه یک آجر که معادل یک هزار تومان در نظر گرفته شده است، بتوانند در ساخت مدارس کشورمان سهیم باشند.

نهادینه کردن فرهنگ‌ مدرسه‌سازی و توسعه مشارکت‌های مردمی به عنوان اهداف اصلی طرح آجر به آجر محسوب می‌شوند. در بسته اجرایی تحولی آجر به آجر، برنامه‌ریزی براساس گسترش مشارکت‌های خُرد مردمی است. لازمه این امر در گام نخست دغدغه مند ساختن نسل‌های مختلف در حوزه مدرسه‌سازی است که "فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی" در این بخش مورد توجه قرار گرفته است.

مشارکت یک میلیون نفری در مدرسه سازی با پرداخت حداقل ۱۰۰۰ تومان

براساس آنچه که جامعه خیرین مدرسه ساز کشور اعلام کرده است، حدود ۳۰ هزار خیر مدرسه ساز حقیقی و حقوقی به طور رسمی وجود دارند که در این سال ها در امر مدرسه سازی مشارکت داشته‌اند اما از زمان آغاز طرح آجر به آجر و در مدت زمانی حدود یک سال، بیشتر از یک میلیون نفر از مردم با پرداخت حداقل یک هزار تومان و به نیت یک آجر، در مدرسه سازی مشارکت داشته‌اند. مجموع مبالغ دریافتی که به حساب جامعه خیرین مدرسه ساز کشور واریز شده است، بیش از هشت میلیارد تومان شده است.

ثمره جمع‌آوری کمک‌های خرد مردمی در پویش نخست آجر به آجر (ماه محرم)، ساخت یک مدرسه در مناطق محروم هر استان کشور شده است که بسیاری از آنها در حال تکمیل هستند. همچنین، ثمره جمع‌آوری کمک‌های مردمی در پویش دوم که با نام "من مادرم، بچه‌های ایران فرزند من" به انجام رسید، ساخت یک مدرسه ابتدایی در هر استان کشور است که عملیات ساخت این مدارس به زودی آغاز خواهد شد.

جزئیات پویش «آجرهای مهربانی» در ماه مبارک رمضان

پویش سوم که از ابتدای ماه مبارک رمضان در سراسر کشور آغاز شده است، با عنوان "آجرهای مهربانی" است و مردم نوع دوست و خیر کشورمان می‌توانند در این ماه پر فضیلت به نام خودشان و یا عزیزانشان مبالغی برای جهت مشارکت در مدرسه سازی پرداخت کنند.

سامانه ajorBajor.ir برای پیوستن به این پویش طراحی شده است، به طوری که آحاد مردم ضمن انتخاب استانی که می‌خواهند در ساخت مدارس آن مناطق کمک و همراهی داشته باشند را انتخاب و پس از انجام مراحل موجود، یک پوستر با عنوان مشارکت در موضوع مدرسه سازی دریافت کنند. البته سامانه MehreMadrese.ir و کد دستوری #۲۴* نیز برای این منظور فعال است.

طبق اعلام سازمان نوسازی مدارس، تمامی مبالغ واریزی مردم کشورمان، به حساب جامعه خیرین مدرسه ساز کشور واریز و پس از اتمام پویش، در موضوع مدرسه سازی استانهای نیازمند هزینه خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :