0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ ۱۴:۰۰:۳۵
کد مطلب:  1514653
بهارلو: اجرای طرح همیار طبیعت دانش‌آموزی با رویکرد آشتی با محیط زیست و اصلاح رابطه انسان و طبیعت خواهد بود

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: پیش نویس تفاهم نامه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اداره کل محیط زیست استان تهران تنظیم شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، یوسف بهارلو با بیان این خبر گفت: حفاظت از محیط زیست و احترام به طبیعت یکی از اهداف مهم ساحت تربیت زیستی و بدنی دانش آموزان در سند تحول بنیادین است.

وی افزود: براین اساس ارتباط و تعامل دو سویه آموزش و پرورش با سازمان محیط زیست در جهت مشارکت و همکاری در برنامه‌ها و ایجاد بسترهای مناسب برای آموزش و تولید محتوا، افزایش سرانه فضای سبز مدارس با کمک و مساعدت سازمان محیط زیست و اجرای طرح‌های مختلف از جمله همیار طبیعت دانش‌آموزی از اهمیت بالایی برخوردار است.

بهارلو تصریح کرد: با توجه به اهمیت حفاظت از محیط زیست و نقش و تأثیر دانش آموزان در میان خانواده ها و بطن جامعه، ایجاد تغییر و نگرش و افزایش انگیزه و آشتی با محیط زیست برای اصلاح رابطه بهتر بین انسان و طبیعت ضرورتی انکارناپذیراست.

این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد: آموزش وپرورش با وجود سرمایه انسانی و فضاها و زیرساختهای مناسب، ظرفیت خوبی برای این همکاری و مشارکت دارد که با عقد این تفاهم نامه به استانداردهای جهانی درجهت توسعه پایدار دست یابیم.

 

به اشتراک بگذارید :