14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ ۰۸:۵۲:۰۸
کد مطلب:  1513801
علی اصغر فانی؛ وزیر اسبق و عضو شورای عالی آموزش و پرورش در تبریز:
«تعیین تکلیف نیروی انسانی» ؛ «رتبه بندی معلمان» و «ایجاد شبکه شاد» از اقدامات ستودنی وزیر آموزش و پرورش است

وزیر اسبق آموزش و پرورش با اشاره به تجربه چهل و هفت ساله خود، به عنوان پیشکسوت آموزش و پرورش، از اقدامات برجسته وزیر آموزش و پرورش، در سه محور «تعیین تکلیف نیروی انسانی» ؛ «رتبه بندی معلمان» و «ایجاد شبکه شاد» از وزیر آموزش و پرورش، تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، به نقل از پانا، علی اصغر فانی گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، یکی از اسناد بسیار مهمی است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، تدوین و تصویب شده است. شش زیر نظام این سند نیز در طول دولت یازدهم و دوازدهم به تدوین و به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش رسید.

عضو شورای عالی آموزش و پرورش افزود: تاکنون اقدامات خوبی در اجرای سندتحول، انجام شده است. اما بخش هایی از آن نیز باقی مانده است که در این زمینه نیازمند تدوین نقشه راه جدید و قرار دادن منابع لازم از سوی دولت هستیم  تا آموزش و پرورش بتواند سند را آنگونه که شایسته است، به اجرا در آورد.

فانی گفت: در دولت دوازدهم، بویژه در دوران وزارت آقای حاجی میرزایی، کار های خوبی را شاهد بودیم. ایجاد شبکه شاد، یکی از اقدامات قابل توجه ایشان است. شبکه شاد، سامانه بسیارخوبی است که به آموزش و پرورش این امکان را داده است که با تمام دانش آموزان و معلمان ارتباط برقرار کند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش ادامه داد: در بحث «لایحه رتبه بندی معلمان» و «تعیین تکلیف نیروی انسانی آموزش و پرورش» نیز اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

در همین دوران از شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصوبه‌ای گرفته شده که خارج از «دانشگاه فرهنگیان» و «دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی» هیچ نیرویی وارد آموزش و پرورش نشود. این چند عامل در دولت دوازدهم در زمان آقای حاجی میرزایی خیلی خوب پیش رفته است و از این بابت از ایشان قدردانی می کنیم.

وی در مورد مجاهدات معلمان در دوران کرونا گفت: معلمان در دوران کرونا فعالیت مضاعفی انجام دادند و بر خلاف برخی از اظهار نظرها، مبنی بر این که: «چون مدرسه ها دایر نیست، پس معلمان هم بیکارند»، معلمان فداکارانه تلاش کرده و اهداف تعلیم و تربیت را دنبال کردند.

فانی با بیان این که در دوران کرونا، از کادر پزشکی خیلی خوب، قدردانی شده است افزود: متأسفانه هنوز از معلمان تقدیر شایسته و بایسته ای انجام نشده است.

در آستانه روز و هفته معلم، دست معلمان را می‌بوسم ‌که کار مضاعفی را دنبال کردند؛ ما مدیون تلاش های معلمان هستیم. امیدوارم که مردم، مسئولان و دست اندر کاران قدر این تلاش ها را بدانند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: یقیناً تمام معلمان ابتدایی، کارشان خیلی بیشتر از قبل شده است. در این میان، باید دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی را دریابیم تا خواندن و نوشتن را خوب یاد بگیرند تا در آینده باعقب ماندگی درسی و مشکلات مشابه دیگر، مواجه نشوند.

به اشتراک بگذارید :