3 شوال 1442

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ ۱۰:۴۰:۲۵
کد مطلب:  1511901
جانشین وزیرآموزش و پرورش در طرح هدایت در نشست شورای راهبری طرح هدایت خبر داد؛
اهدای 90 هزار تبلت از سوی انجمن اولیا  و مربیان در قالب پویش «اولیای خردمند، فرزندان هوشمند»

جانشین وزیر در طرح هدایت، از تهیه و اهدای 90 هزار تبلت و وسایل هوشمند ارتباطی به دانش‌آموزان محروم با استفاده از ظرفیت بیش از 100 هزار انجمن اولیا ومربیان مدارس، در قالب پویش «اولیای خردمند، فرزندان هوشمند» خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سید جواد حسینی، در اولین نشست شورای راهبری طرح هدایت در سال 1400 ، که در سالن جلسات سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی برگزار شد، با بیان این که کرونا بزرگ‌ترین چالش قرن و نظام‌های آموزشی دنیا بود، اظهار کرد: مدیرکل سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد یونسکو در آخرین اجلاس خود که با موضوع کرونا و آموزش‌وپرورش برگزار شد، اعلام کرد که ۹۱درصد کودکان لازم‌التعلیم تحت تأثیر کرونا قرار گرفته‌اند.

وی افزود: بر اساس گزارش مدیرکل یونسکو، باتوجه‌ به شیوع کرونا، ۲۴میلیون کودک در دنیا در معرض ترک تحصیل کامل قرار دارند و ۱۰۰میلیون کودک نیز بدون کسب مهارت در خواندن، دوره کرونا را سپری می‌کنند.

حسینی تصریح کرد: بر اساس اعلام مدیرکل یونسکو 11 میلیون دانش‌آموز دختر، به دلیل شرایط کرونا شاید هرگز به مدرسه بازنگردند و به جمع ۱۳۰میلیون دختر بازمانده از تحصیل قبل ازکرونا بپیوندند. همچنین یک‌سوم کودکان دنیا دسترسی به تجهیزات هوشمند آموزشی برای اتصال به فضای مجازی را ندارند که نتیجه فوری آن ایجاد نا برابری آموزشی است.

جانشین وزیر در طرح هدایت ادامه داد: مدیرکل سازمان بهداشت جهانی نیز در این اجلاس اعلام کرده که کرونا پیوند بهداشت، سلامت و آموزش را عمیق‌تر از قبل کرده است و اختلال در سلامت، اختلال در آموزش و سلامت روانی به‌هم‌پیوسته شده‌اند.

وی با بیان این که تاکنون با مشارکت خیرین و دستگاه‌های اجرایی 23 هزار تبلت به دانش‌آموزان نیازمند اهدا شده است گفت: با تصویب مجلس شورای اسلامی و در بودجه سال جاری 500 میلیارد تومان برای تهیه تجهیزات هوشمند آموزشی دیده شده است.

حسینی یکی از طرح‌های ارزنده را طرح جهاد آموزشی سپاه پاسداران و بسیج، دانست و گفت: این طرح با هدف شناسایی بازماندگان از تحصیل و برگرداندن آن ها به گردونه آموزش، جلوگیری از افت تحصیلی دانش‌آموزان به‌ویژه در ایام کرونا و تأمین تجهیزات هوشمند آموزشی برای دانش‌آموزان کم‌برخوردار اجرایی شده است.

وی افزود: طرح «جهاد آموزشی» با استفاده از ظرفیت مدیران مدارس، معلمان بسیجی شاغل و بازنشسته و دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان به اجرا در خواهد آمد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از تهیه و اهدای 90 هزار تبلت و وسایل هوشمند ارتباطی به دانش‌آموزان محروم با استفاده از ظرفیت بیش از 100 هزار انجمن اولیاومربیان مدارس، در قالب پویش «اولیای خردمند، فرزندان هوشمند» خبر داد وگفت: پویش‌های راه افتاده برای تأمین تجهیزات هوشمند آموزشی توسط سازمان دانش‌آموزی، سازمان بسیج دانش‌آموزی، انجمن‌های اسلامی مدارس و سازمان هلال‌احمر باید با جدیت پیگیری شود.

وی در پایان گفت: شرکت صنایع آموزشی ایران وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان تا نیمه اردیبهشت‌ماه خط تولید تبلت داخلی را راه‌اندازی خواهد کرد و تولیدات این شرکت به کمک «طرح هدایت» خواهد آمد.

به اشتراک بگذارید :