11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ ۱۹:۱۶:۴۶
کد مطلب:  1511089
در اولین شورای آموزش و پرورش استان تهران درسال 1400تصویب شد :
اختصاص ۳ درصد از عوارض ماده ۱۰۰و فروش اموال غیرمنقول آموزش و پرورش استان تهران در راستای نهضت مدرسه سازی

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران گفت : در اولین شورای آموزش و پرورش استان تهران در سال 1400 اختصاص ۳ درصد از عوارض ماده ۱۰۰ به آموزش و پرورش استان تهران  و فروش برخی ازاموال غیرمنقول آموزش و پرورش وفق مقررات قانونی در راستای نهضت مدرسه سازی تصویب شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، شکراله حسن بیگی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران ضمن تقدیر از اعضای شورای آموزش و پرورش استان تهران و تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار داشت: فروش اموال غیرمتقول که بخش عمده آن به صورت زمین است مستند به ماده ۱۳ قانون شوراهای آموزش و پرورش مورد موافقت قرار گرفت  . وی افزود:  با توجه به آرا متعدد صادره در هیات عمومی دیوان عدالت اداری مبنی بر اخذ عوارض پس از جرائم کمیسیون ماده ۱۰۰ مصوب شد محاسبه و وصول عوارض صدور پروانه های ساختمانی ناشی از آرا قطعی کمیسیون ماده ۱۰۰ برای آموزش و پرورش به شهرداری ها ابلاغ شود.
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران عنوان کرد: اختصاص ۳ درصد از عوارض ماده ۱۰۰ به آموزش و پرورش در استان تهران اقدام مطلوبی است که می تواند به الگویی برای کل کشور تبدیل شود. حسن بیگی تاکید کرد : این مصوبه را قبول داریم و از آن حمایت می کنیم و امیدواریم از این ظرفیت ها به خوبی استفاده شود .
حسن بیگی با بیان اینکه سالانه بیش از ۲۰۰ هزار نفر به جمعیت استان تهران افزوده می شود  گفت: این آمار نشان می دهد سالانه بیش از ۷۰ هزار نفر به جمعیت دانش آموزی استان اضافه می شود که نشان از اهمیت زیاد  امر مدرسه سازی در استان است.

به اشتراک بگذارید :