25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ ۱۲:۳۱:۰۰
کد مطلب:  1510843
معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان :
سواد آموزی یکی از حقوق بنیادین بشر و پایه یادگیری مادام العمر به عنوان یک اصل سازمان یافته چند بعدی است

با حضور معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ، روسای ادارات داخلی و مسئولین سواد آموزی نواحی ، شهرستان ها و مناطق آموزش و پرورش استان جلسه ویدئو کنفرانس برگزار گردید .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با حضور نسرین باباپور ، معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش، روسای ادارات داخلی و مسئولین سواد آموزی نواحی ، شهرستان ها و مناطق آموزش و پرورش استان اصفهان جلسه ویدئو کنفرانس برگزار گردید .

این جلسه پیرامون مباحث سیاست های اجرایی سازمان نهضت سواد آموزی در سال ۱۴۰۰ ؛ نظارت و کیفیت بخشی به آموزش ؛ برگزاری مطلوب امتحانات و توانمند سازی نیروی انسانی برگزار گردید .

محمد روانبخش رئیس اداره سواد آموزی آموزش و پرورش شهرستان برخوار و آویشا مظلومی رئیس اداره سواد آموزی آموزش و پرورش شهرستان شهرضا در ابتدای این جلسه به بیان تجارب و چالش های کاری حوزه کاری خود پرداختند .

نسرین باباپور ، معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به اهمیت سواد آموزی به عنوان یکی از حقوق بنیادین بشر و پایه یادگیری مادام العمر افزود : توسعه فرهنگی ، اجتماعی و حرفه ای ۳ هدف متمرکز یادگیری مادام العمر می باشند .

باباپور با تاکید بر تعریف جدید مدیریت به عنوان هنر جذاب سازی مشکلات و ارائه راه حل های سازنده با به کارگیری اثربخش منابع در دسترس برای حل مشکلات و دستیابی به اهداف ، همفکری ، همسوئی ، تکامل و تفاهم بین همکاران را در راستای عملیاتی نمودن اولویت ها و سیاست های سازمان سواد آموزی از عوامل مهم موفقیت برشمرد .

وی در ادامه اصول مدیریت کیفیت جامع ( TQM ) از جمله مشتری مداری ، رهبری ، مشارکت کارکنان ، نگرش فرایندی ، روابط متقابل سودمند و تصمیم گیری بر مبنای واقعیت را تشریح نمود و ادامه داد : این ما نیستیم که با انجام کاری لطف در حق مشتری می نمائیم بلکه اوست که با فراهم آوردن فرصت خدمت . در حق ما لطف می کند .

نسرین باباپور اولویت و سیاست های سوادآموزی در سال ۱۴۰۰ را به شرح ذیل اعلام نمود :

بهبود و ارتقای ارائه آموزش های با کیفیت و شتاب بخشی به با سوادی گروه هدف و کاهش قدر مطلق بی سوادی

توسعه عدالت آموزشی با تاکید بر شتاب بخشی سواد آموزی خانواده های آسیب پذیر ، مرزی و محروم

تنوع بخشی به محتوای آموزشی مهارتی و کاربردی و توجه به محتوا و رسانه های آموزشی کارا و اثربخش در کاربست های مهارت سواد در زندگی فراگیران بخشی به محتوای آموزشی مهارتی و کاربردی

تقویت و ارتقای کارکردهای مراکز یادگیری محلی به عنوان کانون های آموزشی ، تربیتی و فرهنگی در سطح آموزش بزرگسالان و سازماندهی و استقرار کانون های آموزش مجازی در مراکز یادگیری محلی

توسعه دولت الکترونیک و اتصال به درگاه شبکه ملی اطلاعات و بهبود ، ارتقاء و تکمیل سامانه های اطلاعات و ارتباطات سواد آموزی با اولویت سامانه سواد آموزی و پایگاه اطلاعات ثبتی سطح سواد

ترغیب و تنویر افکار عمومی برای ایجاد تقاضا و ترویج دستاوردها و پیامدهای سواد آموزی

توسعه آموزش های پس از سواد و تقویت فعالیت های مکمل و فوق برنامه

تقویت نظارت ، ارزشیابی و آسیب شناسی روندها و رویه های ارائه خدمات سواد آموزی

توجه به کاربست نتایج حاصل از پژوهش ها در بهبود و اصلاح برنامه ها

ایجاد و استقرار مدرسه مجازی بزرگسالان و توسعه آموزش های مجازی

ارتقاء توانمندی نیروی انسانی شاغل در حوزه سواد آموزی

بهبود مدیریت منابع و مصارف از طریق تقویت مشارکت موسسات غیر دولتی ، خیرین ، شرکتها و نهادهای بین المللی

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان  از تشکیل کارگروه های تخصصی و تدوین الگوی بهبود کیفیت سواد آموزی و همچنین برگزاری جشنواره کیفیت بخشی در حوزه سواد آموزی خبر داد و نظارت بر فعالیت آموزش دهندگان در فضای مجازی و برگزاری امتحانات مطلوب با توجه به شرایط موجود را خواستار شد .

به اشتراک بگذارید :