24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ ۰۹:۳۶:۰۸
کد مطلب:  1510331
وزیر آموزش‌وپرورش اظهار کرد؛
وزیر آموزش‌وپرورش اظهار کرد؛ «معلمان» و «دانش آموزان» در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار گیرند / 13 کشور در دنیا، معلمان را در اولویت اول دریافت واکسن کرونا قرار داده اند

وزیر آموزش و پرورش: انتظار داریم فرهنگیان و دانش آموزان، در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار گیرند

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، به نقل از خانه ملت، محسن حاجی میرزایی، در پاسخ به این پرسش که آیا برگزاری کلاس‌های حضوری مدارس، منوط به واکسیناسیون دانش آموزان برای پیشگیری از ابتلا به کرونا است و آموزش‌وپرورش چه تصمیمی در این رابطه اتخاذ کرده است، گفت: تصمیم‌گیری برای واکسیناسیون دانش آموزان در مدارس بر عهده ستاد ملی مقابله با کرونا است و اولویت‌بندی‌ها برای دریافت واکسن کرونا در آن ستاد انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: اگر بنا باشد از ابتدای مهرماه سال جاری، کلاس‌ها به‌صورت حضوری برگزار شود انتظار داریم فرهنگیان و دانش آموزان در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار گیرند.

13کشور در دنیا، معلمان را در اولویت اول دریافت واکسن کرونا قراردادند

حاجی میرزایی یادآور شد: در بررسی‌هایی که انجام دادیم مشخص شد از مجموع کشورهای دنیا در 76 کشور، معلمان را در  اولویت‌ دریافت واکسن کرونا قرار داده‌اند و در 13 کشور نیز اولویت اول خود را به این قشر اختصاص داده‌اند.

وزیر آموزش‌وپرورش تأکید کرد: وزارت آموزش‌وپرورش نیز پیشنهاد خود را برای در اولویت قرار گرفتن معلمان جهت دریافت واکسن کرونا به ستاد ملی مقابله با کرونا منعکس خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید :