0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ ۰۸:۴۴:۳۷
کد مطلب:  1510215
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهرستانهای استان تهران:
باید همکارانی که در مسیر تحقق اهداف سند تحول و جهت‌گیری‌های آموزش‌وپرورش گام برداشته‌اند تجلیل شوند

دومین جلسه ستاد بزرگداشت مقام معلم در اداره آموزش و پرورش استثنایی شهرستان‌های استان تهران برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، روز جلسه ستاد بزرگداشت مقام معلم با موضوع برنامه ریزی اجرای دستورالعمل مربوطه و تقدیر از معلمان، نیروهای توانبخشی و مدیران برگزیده استان، در اداره آموزش و پرورش استثنایی استان برگزار شد.

عبدالرضا دژن رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهرستانهای استان تهران در این جلسه  ضمن تبریک پیشاپیش هفته بزرگداشت مقام معلم گفت: امسال برنامه‌های ما در این هفته­ متفاوت­تر از سال‌های گذشته خواهد بود، اما این موضوع نباید قدر معلم و قدرشناسی ما را کمرنگ کند.

وی نقش معلمان را در تربیت دانش‌آموزان، اساسی و بی‌بدیل دانست و با تاکید بر ضرورت مراقبت در جذب و انتخاب معلمان و رسیدگی به نیازهای این قشر خدوم و پر تلاش گفت: افتخار پیامبر اکرم (ص) معلمی بود و فرموده است"من معلم مبعوث شدم" لذا اولویت اول باید به معلمان داده شود و در کنار آموزش‌های به روز به مسائل معیشتی آنان نیز باید توجه ویژه صورت گیرد.

دژن در خصوص چگونه برگزاری برنامه‌های این هفته ادامه داد: در تکریم از معلمان باید افرادی مورد تجلیل قرار گیرند که در مسیر تحقق اهداف سند تحول و جهت‌گیری‌های آموزش‌وپرورش گام برداشته‌اند و تشویق آن‌ها به تقویت اهداف مذکور بی‌انجامد،  مراتب قدردانی باید به نحوی باشد که بخشی از نیاز عاطفی فرهنگیان گرامی را به عنوان جهادگران خط مقدم عرصه­ی علم آموزی برآورده سازد و به نحو مناسب خلاء دیدارها و همایش‌های حضوری را جبران کند.

وی در ادامه هدف از برگزاری این همایش را تکریم مقام معلم و شناسایی معلمان فعال، کوشا و خلاق عنوان کرد و افزود: معلمان و مدیران منتخب استان بر اساس معیارهای پیش بینی شده، انتخاب و در اردیبهشت ماه معرفی و تجلیل خواهند شد.

 

به اشتراک بگذارید :