24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ ۱۷:۰۷:۰۳
کد مطلب:  1509919
ایجاد ۲۰۳ فضای ورزشی در سطح کشور

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: ۲۰۳ فضای ورزشی در مدارس کشور ایجاد کردیم و برنامه داریم این فضاها را افزایش دهیم که دانش‌آموزان صبح‌ها در کلاس درس تربیت‌بدنی و عصرها هم از این فضاها برای کانون اوقات فراغت استفاده کنند.

به گزارش دفتر اطلاع رسانی و روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان قرچک، محمد جعفری مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه پروژه‌های ورزشی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان قرچک در دبستان دخترانه شاهد ریحانه النبی(س)، اظهار کرد: در حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به استناد اسناد تحولی آموزش و پرورش مثل سند تحول بنیادین به دنبال تربیت همه جانبه دانش‌آموزان هستیم.
وی گفت: آموزش و پرورش توانسته با توجه به اینکه ویروس کرونا همه فعالیت‌ها را مختل کرده، از ظرفیت نیروی انسانی استفاده کرده و اطلاعات و دانش را به دانش آموزان از طریق فضای مجازی شاد انتقال بدهد.
مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش افزود: آموزش و پرورش رسالت‌های بزرگتری هم دارد که برگرفته از اسناد سند تحول بنیادین در راستای تربیت همه جانبه دانش‌ آموزاناست و آن توجه به  حوزه زیستی و بدنی است.
جعفری تصریح کرد: پیش از کرونا دغدغه آموزش و پرورش این بود که سرانه حرکتی بچه‌ها کم است و برای مثال در مدرسه‌ای که دانش‌آموزان را هر روز پنج ساعت در اختیار دارد فقط حدود یک و نیم ساعت آن هم در هفته در کلاس تربیت بدنی می‌تواند فعالیت کند.
وی بیان کرد: برنامه‌های بسیار مختلفی را در سال‌های گذشته با کمک همکاران در سراسر کشور ساری و جاری کردیم که المپیاد‌های ورزشی درون مدرسه‌ای، کانون‌های ورزشی در مناطق، حیاط پویا، انجمن‌های ورزشی و ورزش صبحگاهی از این جمله است ؛  اما این دغدغه همیشه وجود داشت که سرانه ورزش باید ارتقاء پیدا کند.
مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش ابراز کرد: ما در شرایط کرونا که دانش آموزان امکان حضور در مدرسه را ندارند تلاش کردیم  دیدگاه اولیاء را تغییر دهیم تا با کمک به دانش آموزان حداقل در همان فضای محدود خانه، آپارتمان‌ها و حیاط موجود با مشکل کم تحرکی مقابله کنند.
جعفری خاطرنشان کرد:  این مشکلات، فرصتی را هم برای ما ایجاد کرد که در این سال کرونایی درباره بحث‌های ورزشی طرح‌هایی مثل مدرسه پویا را افزایش دهیم.
وی تأکید کرد: در حال حاضر حدود ۴۴۱۷ مکان ورزشی روباز در کل کشور داریم که این آمار تاسال ۱۳۹۲ حدود ۳۰۱۰ فضای ورزشی بوده و در دو سال گذشته حدود یک‌هزار فضای ورزشی به سرانه وزارت آموزش و پرورش اضافه شده و این  فضاها عمدتا در مدارس پویا بوده‌ اند.
مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش در ادامه بیان کرد: به دنبال این هستیم که در فضاهای مدرسه به ویژه در مدارس ابتدایی دخترانه که با محدودیت‌های حرکتی مواجه هستند مدارس پویا را دوچندان کنیم چرا که دختران در مدارس ابتدایی با تنبلی حرکت‌های ورزشی مواجه هستند.
جعفری با اشاره به ایجاد ۲۰۳ فضای ورزشی در مدارس کشورابراز کرد: برنامه ای داریم تا این فضاها را افزایش دهیم و دانش‌آموزان صبح‌ها در کلاس درس تربیت‌بدنی شرکت کنند و عصرها هم از این فضاها برای کانون اوقات فراغت استفاده کنند.

به اشتراک بگذارید :