24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ ۱۶:۴۶:۳۴
کد مطلب:  1509913
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در افتاحیه پروژه های ورزشی شهرستان قرچک:
کرونا باعث شد متوجه شویم فلسفه مدرسه به وسعت زندگی است.

چهار پروژه ورزشی شهرستان قرچک یا حضور و مدیر کل تربیت بدنی وزارت متبوع و مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و مسئولین شهرستانی افتتاح گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، محمد صیدلو در آیین افتتاح چها رپروژه ورزشی در  شهرستان قرچک گفت :  رشد عاطفی  و  حرکتی دردانش آموزان باید مورد  توجه ویژه قرارگیرد.

وی ضمن تقدیر  از زحمات مسئولین شهرستان در به ثمر رسیدن پروژه هایی  که  مخاطب آنها  دانش آموزان میراث  داران آینده ایران اسلامی هستند گفت: خوشحالم از اینکه خداوند روزی همه ما می کند انشاالله در آستانه ورود به ماه مبارک رمضان توفیق این را داشته باشیم که در این ماه مبارک نفس بکشیم .

صیدلو ادامه داد: در واقع کرونا همه جهان را تحت تاثیر  قرار داده است. ما معتقدیم  شرایطی را تجربه می کنیم که هیچ نهاد و سازمانی به اندازه آموزش و پرورش،از نظر وسعت واز نظرعمق، درگیر تبعات این بیماری نشده است.  در کشور ما ۱۵ میلیون دانش‌ آموز که مخاطب مستقیم ما بودند تا به امروز در آموزش و پرورش رسمی به شیوه های رسمی تحت تعلیم قرار گرفته اند وما از اسفند ۹۸ مجبور شدیم  همه این روش ها را تغییر دهیم و هیچ سازمانی با این وسعت و این عمق مجبور نبوده است که روش هایش را تغییر دهد و روش های جدید و نوین را جایگزین کند.

 مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ادامه داد: درکلاس های سنتی که با حضور دانش آموزان و معلمان در سر کلاس انتقال اطلاعات انجام می گرفت، ما کمتر توجه می‌کردیم به اینکه حضور بچه ها در مدرسه فلسفه عمیق تری دارد و اولویت پرداخت به جنبه های عاطفی ،حرکتی، روانی و رشد دادن این ویژگی ها صرفاً در شکل انتقال اطلاعات صورت نمی‌گیرد. و حضور دانش ‌آموزان در کنار هم در مدرسه کمتر مورد توجه بود اما در دوران کرونا باعث شد به این نتیجه برسیم که انتقال اطلاعات و دانش و حتی علم از روش‌های دیگرنیز میسر است، اما اینکه دانش‌آموزان باید در کنار هم قرار بگیرند تا زندگی کردن را بیاموزند و این که باید در محیط مدرسه باشند تا شادی و شادابی را در کنار هم تجربه کنند کمتر مورد توجه بوده است به همین دلیل بعد از کرونا پرداختن به مسائلی که در مدرسه به حضور دانش آموزمرتبط است خصوصاً در حوزه تربیت بدنی و سلامت  دانش آموزان می بایست مورد توجه بیشتر باشد.

 این مقام مسئول همچنین ضمن تقدیر و تشکر از کادر درمانی  بعلت ایثار و از خودگذشتگی این عزیزان تاکید کردند:  باید اشاره کرد که محدودیت‌های شدیدی در آموزش و پرورش وجود دارد که تاکنون در هیچ کجای دیگری مشاهده نشده است باید دقت کرد که از آموزش و پرورش محل کار و ابزار کارش گرفته شد، وقتی قرار باشد ۱۵ میلیون دانش آموز مورد تربیت قرار بگیرند بدون محل کار و ابزار بسیار مشکل خواهد بود.

وی افزود: همکارن ساعی آموزش و پرورش به اندازه‌ای که امکان داشت و توانستند با تدبیر وزیر آموزش و پرورش با ایجاد شبکه شاد که شبکه ای ایمن در خصوص اطلاعات دانش آموزان و همکاران است با کمترین آفت این دوران را سپری کردند ولی ما باید برای دوران پس از کرونا آماده باشیم .

صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در بخشی  دیگری گفت : ما بعد از کرونا حتما نیازمند خواهیم بود امکان فعالیت های پرورشی و حرکتی و ورزشی را پررنگ تر انجام دهیم و مدرسه را تبدیل کنیم به جایی که علاوه بر انتقال دانش محیطی باشد برای آموزش زندگی و بالندگی های عاطفی و روانی دانش‌آموزان که امکان این تجربه را در جای دیگری جز مدرسه نخواهند داشت ما باید بر اساس این مهم، برای اول مهری آماده شویم که شرایط جدیدی در آموزش و پرورش را تجربه کنیم و با توجه به حضور مدیران خوب مدارس بتوانیم کمبودهای دوران کرونا را جبران کنیم وامیدوارباشیم بتوانیم شرایطی مهیا کنیم تا  حضور دانش‌آموزان را در مدرسه در اول مهر به  دور از بیماری کرونا شاهد باشیم.

به اشتراک بگذارید :