25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ ۰۸:۱۸:۰۰
کد مطلب:  1509095
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
در زمان شیوع ویروس کرونا و آموزش آنلاین، نقش اولیای با سواد بیش از پیش مشخص شد

نسرین باباپور گفت: به دنبال نظام آموزش حرفه‌ای در سوادآموزی هستیم، نظام آموزشی حرفه‌ای بهره گرفته از آموزش دهنده و سوادآموز کیفی است و باید با تفکر استراتژیک و خلق فرصت های ناب مشکلات را حل کنیم.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، در بیست و دومین روز از فروردین ماه ۱۴۰۰، نسرین باباپور معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در جلسه ویدیو کنفرانس شورای معاونین اداره کل با مدیران، روسا و شورای معاونین نواحی و مناطق، اظهار داشت: از اقدامات موثر تحول آفرین در آموزش و پرورش، تغییر مفهوم سواد و پیوند آن با مهارت های زندگی بهتر است که با اجرای سند تحولی محقق می شود و این بسته تحولی نه تنها در حوزه سوادآموزی بلکه در همه حوزه ها می تواند مثمر ثمر باشد.

وی افزود: یادگیری مادام العمر بستر تحقق توسعه پایدار است که در کشورهای توسعه یافته سوادآموزی به صورت بسیار تخصصی مورد بررسی قرار می‌گیرد. یادگیری مادام العمر یک اصل سازمان یافته است که با کسب دانش، مهارت و نگرش لازم، برای انجام وظایف انسانی و اجتماعی برای زیستن، با هم زیستن و شکوفایی ویژگی های فطری در زندگی به افراد کمک می‌کند.

باباپور تصریح کرد: یادگیری مادام العمر در سه مرحله کودکی، جوانی و بزرگسالی با سه هدف متفاوت برای توسعه فرهنگی، اجتماعی و حرفه ای تعریف شده است، در کیفیت برنامه تدبیر و تعالی باید به مقوله رضایت مشتریان بپردازیم؛ کیفیت مفهومی است که از کارایی، بهره وری، اثربخشی، توان و نوآوری استفاده می‌کند و باید در این بخش به سواد آموزی توجه بسیار ویژه ای داشت.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان اضافه کرد: در سال گذشته ۷۱ درصد پوشش سوادآموزی در استان اصفهان صورت گرفته است که در زمان شیوع ویروس کرونا و آموزش آنلاین، نقش اولیای با سواد بیش از پیش مشخص شد و باید در این مسیر گام‌های بیشتری برداریم.

باباپور تاکید کرد: به دنبال نظام آموزش حرفه‌ای در سوادآموزی هستیم، نظام آموزشی حرفه‌ای بهره گرفته از آموزش دهنده و سوادآموز کیفی است و باید با تفکر استراتژیک و خلق فرصت های ناب مشکلات را حل کنیم.

وی ادامه داد: دوازده اولویت برای سوادآموزی ابلاغ شد و حالا با توجه به این اولویت‌ها و برای بهبود کیفیت، از ادارات نواحی و مناطق برنامه می خواهیم. همچنین اولویت‌های مهم ما، بهبود و ارتقای آموزش‌های با کیفیت و شتاب بخشی به باسوادی گروه ۱۰ تا ۴۹ سال، توسعه عدالت آموزشی با تاکید بر سوادآموزی خانواده‌های آسیب پذیر، مرزی و محروم و تقویت مراکز یادگیری محلی و ارتقای توانمندی نیروی انسانی است.

به اشتراک بگذارید :