0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ ۱۳:۴۷:۱۹
کد مطلب:  1507433
رئیس دانشگاه فرهنگیان؛
دستیابی به اهداف بلند مدت دانشگاه فرهنگیان، زمینه تأمین منابع انسانی کارآمد را فراهم می سازد

رئیس دانشگاه فرهنگیان در اجلاس مجازی سرپرستان مدیریت‌های استانی، پردیس‌ها و مراکز دانشگاه فرهنگیان گفت: دستیابی به اهداف بلند مدت دانشگاه فرهنگیان، زمینه تأمین منابع انسانی کارآمد را فراهم می‌سازد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حسین خنیفر، در بیست‌وهفتمین اجلاس مجازی مشترک سراسری سرپرستان مدیریت‌های استانی، پردیس‌ها و مراکز دانشگاه فرهنگیان، تحقق اهداف تعلیم و تربیت را در گرو تربیت نیروی انسانی کارآمد دانست و اظهار کرد: «جذب و نگهداشت»، «توانمندسازی و به روز بودن نیرو» از مهم‌ترین عوامل اثرگذار در تداوم و استمرار یک سیستم پویا به شمار می‌رود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان، مسئولیت در آموزش و پرورش را از جمله کارهای خطیر خواند و گفت: آموزش کامل، نظارت به موقع و کارورزی غنی، از اهم عوامل در تربیت دانشجو معلم است.

وی، با تأکید بر اولویت‌بندی امور در سازمان خاطرنشان کرد: «خلاقیت»، «نوآوری» و «صرفه جویی» از جمله معیارهای اساسی پیشرفت سازمان است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان، با اشاره به همه گیری کرونا در جهان گفت: هنر انسان، سازگاری است. چرا که سازش به معنای تسلیم، پایان و اطاعت است. اما سازگاری، تطبیق با شرایط و مصادره شرایط به نفع فرد است.

وی اظهارکرد: محتوا، روش، استاد، دانشجو معلم، آزمون، نظارت، ارزیابی، بودجه، مسائل فرهنگی و فعالیت‌های دانشجویی و پژوهشی باید خلاقانه، جدید و مطابق با تحولات روز باشد.

خنیفر شرایط موجود را فرصتی مناسب به منظور محک زدن شایستگی‌ها اعلام و تصریح کرد: زندگی در شرایط موجود، غلبه بر بحران و تبدیل بحران به فرصت و پیشرفت است.

وی با تأکید بر حفظ نیرو توسط آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان، گفت: تفکر بر روی ایده‌ها و ارائه راهکار برای چگونگی حفظ نیرو، به منظور سی‌سال فعالیت در آموزش و پرورش، نیازمند تفکر جمعی است.

خنیفر، تأمین، تضمین و تجهیز معلمان و استمرار آموزش معلمان با نگاه 30 تا 35 سال را از وظایف خطیر دانشگاه فرهنگیان دانست و تأکید کرد: انسداد بی‌سوادی و تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش بر عهده دانشگاه فرهنگیان است. باید با عبور از بحران‌ها و پذیرش نقدهای منصفانه، زمینه دستیابی به اهداف پیش رو را تسهیل کرد.

به اشتراک بگذارید :