24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۹ ۱۰:۳۰:۳۴
کد مطلب:  dEzplTmH
گفتگو با رئیس اداره فرهنگی هنری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
برگزاری اردوی ملی دانش آموزان مرزی کشور با هدف تقویت هویت ملی و وحدت میان دانش آموزان

برگزاری اردوی ملی دانش آموزان مناطق مرزی کشور از 20 تا 24 تیرماه در اردوگاه شهید بهشتی اصفهان برای اولین بار در شهر گنبدهای فیروزه ای ما را بر آن داشت تا به سراغ اسماعیل زاده، رئیس اداره فرهنگی هنری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، دبیر ستاد و رئیس اجرایی اردوی ملی برویم و از نزدیک گفتگویی انجام دهیم.

 

 

برگزاری اردوی ملی دانش آموزان مناطق مرزی کشور از 20 تا 24 تیرماه در اردوگاه شهید بهشتی اصفهان برای اولین بار در شهر گنبدهای فیروزه ای ما را بر آن داشت تا به سراغ اسماعیل زاده، رئیس اداره فرهنگی هنری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، دبیر ستاد و رئیس اجرایی اردوی ملی برویم و از نزدیک گفتگویی انجام دهیم.

# با توجه به اینکه، این اولین باری است که اصفهان میزبان اردوی ملی دانش آموزان مرزی کشور می شود، چه ملاک ها و برنامه هایی برای این انتخاب از سوی مسئولان در نظر گرفته شده بود؟

اسماعیل زاده: پیش از هر چیز باید گفت که در سال گذشته نیشابور میزبان چنین اردویی بود و امسال نیز ملاک انتخاب اصفهان برای برگزاری چنین، برخورداری اصفهان از ظرفیت های فرهنگی ، تاریخی ، علمی و مدیریتی بالا بود تا بلکه بر این اساس دانش آموزان استان های کم برخوردار بتوانند از بخش های مختلف اصفهان بازدید و نهایت استفاده را داشته باشند.

# در این اردوی ملی کدام گروه از دانش آموزان شرکت خواهند کرد؟

اسماعیل زاده: در این اردو، دانش آموزان پسر در مقطع متوسطه دوم از 17 استان مرزی کشور شرکت می کنند و اردوی دانش آموزان دختر نیز در تهران برگزار می شود. گفتنی است که مراسم افتتاحیه در روز 21 تیرماه با حضور مسئولان کشوری و استانی و مراسم اختتامیه نیز در روز 24 تیرماه برگزار می شود و نکته مهم اینکه این گروه از دانش آموزان، افرادی هستند که از نظر اخلاقی، علمی، توانمندی های هنری و فرهنگی در کشور برگزیده محسوب شده اند.

# هدف از برگزاری اردوی ملی دانش آموزان مرزی چیست؟

اسماعیل زاده: تقویت هویت ملی، وحدت و همگرایی در بین دانش آموزان مناطق مرزی کشور، پرورش روحیه مسئولیت پذیری، غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و مبارزه با هجمه های فرهنگی که دانش آموزان مرزی کشور را تهدید می کنند از جمله اهداف مشخص شده هستند.

# در طول این مدت، چه برنامه هایی برای این دانش آموزان مرزی کشور در نظر گرفته شده است؟

اسماعیل زاده: در طول حضور 470 نفر از دانش آموزان در اردوگاه کشوری شهید بهشتی اصفهان، برنامه های متنوعی از جمله برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی در زمینه مهارت های فردی و اجتماعی، قابلیت ها و آسیب های فضای مجازی، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، بازدید از اماکن تاریخی و فضاهای گردشگری اصفهان، برگزاری جنگ های شبانه، محافل قرآنی، برگزاری مسابقات متنوع فرهنگی و ورزشی و برپایی فرایند ارزیابی برای انتخاب استان های برتر در طول اردو پیش بینی شده است.

# لطفا به اسامی استان های شرکت کننده در این مراسم اشاره بفرمایید.

اسماعیل زاده: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، ایلام، بوشهر، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کردستان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، مازنداران و هرمزگان از جمله استان های شرکت کننده در این اردو هستند.

# در پایان لطفا به کمیته های در نظر گرفته شده در برگزاری این اردو اشاره بفرمایید.

اسماعیل زاده: از جمله این کمیته ها شامل کمیته های فرهنگی فوق برنامه، آموزش، روابط عمومی، ارزیابی، مالی و پشتیبانی، اسکان و پذیرش و استقبال و کمیته حراست هستند که کار خود را از مدت ها پیش آغاز کرده بودند.

به اشتراک بگذارید :