16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۹ ۰۸:۰۲:۱۲
کد مطلب:  J90sK2Mk
مدیر آموزش و پرورش قرچک :
اجرای طرح مدرسه مروج سلامت در 30 آموزشگاه قرچک آغاز شد .

مدیر آموزش و پرورش قرچک ازفعالیت های كمیته پیشگیری آموزش و پرورش شهرستان قرچک در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک در این زمینه اظهار داشت: اجرای طرح مدرسه مروج سلامت در 30 آموزشگاه و تحت پوشش قرار دادن دانش آموزان متوسطه دوره ی اول و دوم، اجرای طرح مهارتهای زندگی در 19كلاس پایه هفتم و هشتم، اجرای طرح پیشگیری مشاركتی مدرسه محور در 8 آموزشگاه را بخشی از فعالیتهای کمیته پیشگیری آموزش و پرورش شهرستان قرچک نام برد.

نیکبخت تصریح کرد: به موازات پیشرفت جوامع و توسعه تكنولوژی آسیبهای اجتماعی پیچیده و تبعات آن افزایش یافته است.

وی افزود: این تبعات وقتی متوجه قشر جوان جامعه باشد به طور طبیعی خسارات جبران ناپذیری به بار می آورد لذا توجه به این قشر فعال، پویا و خلاق جامعه از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و در كشور ما كه هرم جمعیتی آن در سنین جوانی قرار دارد اهمیت مسئله چندین برابر است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک خاطر نشان کرد: اجرای دوره های آموزشی تخصصی كوتاه مدت برای 170 نفر از كاركنان و مجریان طرح پیشگیری در مدارس، برگزاری كارگاه های آموزشی ویژه اولیای دانش آموزان با اهداف پیشگیرانه، برگزاری جشنواره های فرهنگی، هنری، ورزشی و اردوهای دانش آموزان در معرض خطرو كمك به تجهیز و راه اندازی فضاهای ورزشی، بهداشتی و مشاوره ای در مدارس با اهداف پیشگیرانه بخش دیگری از فعالیت های آموزش و پرورش قرچک در این زمینه است.

وی ادامه داد: حمایت و آموزش سلامتی در مدارس یك ضرورت و تأمین سلامتی و تحصیل همه كودكان وظیفه ای همگانی است.

این مقام مسئول در خاتمه افزود: اجرای طرح های چهارگانه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در 42 آموزشگاه ، تقویت تشكل های دانش آموزی و سازمان دانش آموزی با هدف ایجاد جنبش فراگیر پیشگیرانه و برگزاری پنجمین جشنواره نوجوان سالم با موضوعات پیشگیری از آسیبهای اجتماعی از دیگر فعالیت های آموزش و پرورش شهرستان قرچک در سال تحصیلی 95-94 بود.

 

 

به اشتراک بگذارید :