24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ ۱۰:۴۲:۴۱
کد مطلب:  1504713
با اعلام نتایج مرحله استانی پرسش مهر 21 صورت گرفت؛
صدر نشینی شهرستان اسلامشهر با 82 رتبه برتر استانی

در مرحله استانی بیست و یکمین دوره جشنواره ملی پرسش مهر ریاست جمهوری، شهرستان اسلامشهر با کسب 82 رتبه برتر صدر نشین شهرستان های استان تهران شد.

به گزارش دفتر اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر، حسینعلی بنار مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر با اشاره به اینکه در  فراخوان بیست و یکمین دوره پرسش مهر ریاست جمهوری، 20793نفر از دانش آموزان شهرستان اسلامشهر شرکت کردند، خاطرنشان کرد: 5 هزاراثر از مدارس این شهرستان به دبیرخانه شهرستان ارسال شد که از این تعداد، 229 اثر به عنوان آثار برگزیده به مرحله استانی راه پیدا کردند.

وی بیان داشت: با ارزیابی آثار راه یافته به دبیرخانه استانی پرسش مهر ریاست جمهوری، اسلامشهر با 82 اثر برگزیده، عنوان برتر شهرستان های استان تهران را کسب کرد.

وی با بیان اینکه پرسش مهر ۲۱با سوال ریاست محترم جمهوری همزمان با آغاز سال تحصیلی با عنوان«فرزندانم برای مقابله با کرونا چطور می‌توانید به همکلاسی‌های خود یاری ‌رسانید» شروع شد، اضافه کرد: پرسش مهر ریاست جمهوری فرصتی مناسب برای نهادینه ‌کردن فرهنگ پرسشگری دربین دانش‌آموزان است.

بنار ادامه داد: امسال ریاست جمهوری نیز با توجه به تداوم وضعیت شیوع ویروس کرونا، سوالات پرسش مهر را به موضوع« فرزندانم برای مقابله با ویروس کرونا چگونه باید به اعضای خانواده، خود، همکلاسی ها، مدرسه و دوستان یاری و کمک کنید» اختصاص داد.

وی ارتقای سطح آگاهی و روحیه مشارکت جویی، نقدپذیری و پرسشگری، ایجاد اعتماد به نفس، خودباوری و مسئولیت پذیری را از اهداف مهم پرسش مهر ریاست جمهوری برشمرد.

وی گفت: دراین فراخوان همه دانش آموزان به جز پایه های اول تا سوم ابتدایی از آغاز سال تحصیلی تا پایان آذرماه ۹۹فرصت شرکت در پرسش مهر ریاست جمهوری را داشتند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر اظهارداشت: اولین پرسش مهر ریاست جمهوری درسال ۷۶از سوی رییس جمهور مطرح شد که دراین سال ها مورد استقبال دانش‌آموزان، والدین و معلمان قرارگرفت.

به اشتراک بگذارید :