21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ ۱۲:۳۲:۰۷
کد مطلب:  1503797
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی تشریح کرد:
اولویت های حوزه آموزش متوسطه دستگاه تعلیم و تربیت استان در سال 1400

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی اولویت های حوزه آموزش متوسطه دستگاه تعلیم و تربیت استان در سال 1400 را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، رضا صابری تولایی اجرایی شدن متوازن سند تحول بنیادین با تکیه بر الگوی تعالی مدیریت مدرسه و کیفیت بخشی به آموزش و فرآیند یادگیری در شرایط کرونا را از اولویت های مهم حوزه آموزش متوسطه اول و دوم نظری در سال 1400 دانست و گفت: در سال جاری ارتقای پوشش تحصیلی و افزایش نرخ گذر نیز یکی از محور های اصلی برنامه های این حوزه خواهد بود.

وی با تاکید بر توجه جدی به موضوع هدایت تحصیلی و انجام برنامه ریزی های لازم در این خصوص گفت: تحقق واقعی سیاست مدرسه محوری و اصالت دادن به مدرسه و همچنین توجه ویژه به موضوع کارآفرینی و مهارت آموزی از جمله اولویت های حوزه آموزش متوسطه اول و دوم نظری در سال 1400 می باشد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی با تاکید بر لزوم ارتقای پوشش تحصیلی و افزایش درصد فارغ التحصیلان هنرستان ها و عملیاتی و اجرایی نمودن آموزش همراه با تولید در هنرستان ها اظهار داشت: تخصصی کردن هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش و ساماندهی تجهیزات هنرستان ها از جمله اولویت های حوزه آموزش فنی حرفه ای و کاردانش در سال جاری است.

صابری تولایی با تاکید بر لزوم توانمندسازی نیروی انسانی و اجرای دوره های ضمن خدمت با کیفیت خاطرنشان کرد: تولید محتواهای آموزشی با کیفیت جهت استفاده دبیران و دانش آموزان در شرایط کرونا از جمله اولویت های حوزه تکنولوژی و گروه های آموزشی متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی است.

به اشتراک بگذارید :