0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ ۰۹:۰۵:۴۷
کد مطلب:  1503315
نقش پررنگ خیرین در توسعه فرهنگ نیکوکاری در جامعه

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در آیین افتتاح آموزشگاه شهید فخری‌زاده و مدرسه خیّری زنده یاد موجانی در پاکدشت با تاکید بر نقش پررنگ خیرین در گسترش کار خیر و مسائل تربیتی گفت: نام‌گذاری مدارس به نام شهیدان والامقام نیز با هدف زنده نگهداشتن یاد شهدا و توسعه فرهنگ ایثار و از‌خود‌گذشتگی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر در این مراسم ضمن تقدیر از خیّر نیکوکار پروژه «سیدهادی موجانی» و دست اندرکاران و مسئولینی که با جدیت اهتمام کردند که در تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها تسریع شود، گفت: خیرین علاوه بر مشارکت در ساخت مدرسه موجب تقویت فرهنگ نیکوکاری و روحیه ایثار در جامعه می شوند از این رو نقش پرورشی خیرین را پررنگ‌تر می‌دانیم.

وی با اشاره به اینکه مدرسه خیری زنده‌یاد موجانی جزو آن دسته از پروژه هایی بود که به صورت نیمه‌تمام رها شده بود افزود: با پیگیری‌هاو تلاش‌های صورت گرفته توانستیم تمام پروژه‌های نیمه‌کاره را تعیین تکلیف کنیم و با تامین اعتبارات دولتی بخشی از آنها تکمیل شده و به بهره برداری رسیدند.

رخشانی مهر در خصوص اعتبارات سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور یادآور شد: این رقم در سال 1396، حدود 480 میلیارد تومان بود که با نظر مثبت و حمایت دولت و مجلس شورای اسلامی به 8600 میلیارد تومان در بودجه 1400 رسیده است که انشاالله همچون سه سال گذشته به صورت صددرصدی تخصیص خواهد یافت.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور همچنین با گرامیداشت نام و یاد دانشمند شهید «محسن فخری‌زاده» تاکید کرد: به عنوان بخشی از آموزش و پرورش توجه به رویکردهای پرورشی و گسترش فرهنگ ایثار و کار نیک را  مدنظر داشته‌ایم و مدارسی به نام این شهید بزرگوار در سراسر کشور نام‌گذاری شد. همچنین در این راستا 100 فضای آموزشی نوساز نیز به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مزیّن شده است که بیانگر توجه به مسائل پرورشی و فرهنگی است.

به اشتراک بگذارید :