16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ ۱۱:۴۲:۱۴
کد مطلب:  1502589
«قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز» با هدف ساماندهی مدارس مناطق محروم تشکیل شد

قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز در راستای ساماندهی فضاهای آموزشی مناطق محروم با همکاری سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و سازمان بسیج سازندگی کشور تاسیس شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز با حضور مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و سعید زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی، به ‌منظور انسجام‌بخشی به فعالیت گروه‌های جهادی، هم‌افزایی بین‌بخشی با استفاده از ظرفیت‌های موجود در ساماندهی فضاهای آموزشی مناطق محروم و تحقق رهنمودها و منویات مقام معظم رهبری تشکیل شد.

انجام فعالیت‌های خدمت‌رسانی در حوزه احداث، تعمیر و بازسازی مدارس در مناطق کم برخوردار، جذب و سازماندهی مشارکت‌های اجتماعی و مدیریت کمک‌های مردمی در برنامه‌های عمرانی و پروژه‌های آموزشی و برگزاری همایش‌ها و پویش های ملی در حوزه مدرسه‌سازی ازجمله موضوعات فعالیت این قرارگاه است.

قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز که با هدف محرومیت‌زدایی و عمران و آبادانی در مناطق کم‌برخوردار کشور، ایجاد بستر مناسب جهت ارتقای همکاری‌ها در رفع مشکلات کمبود فضاها و تجهیزات آموزشی و تقویت زیرساخت‌های مناسب آموزشی، تربیتی و ورزشی در قرارگاه مرکزی واقع در ستاد سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و ادارات کل استان‌ها با همکاری واحدهای بسیج سازندگی راه‌اندازی شد.

مطابق اساسنامه تشکیل قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز روسای سازمان نوسازی مدارس کشور، سازمان بسیج سازندگی، جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور و مسئول مرکز مطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی به همراه  5 نفر از نمایندگان گروه‌های جهادی اعضای اصلی هیئت امنای قرارگاه هستند.

گفتنی است، پیشینه فعالیت‌های جهادی در حوزه مدرسه‌سازی به ویژه در مناطق محروم کشور و همکارهای نیروهای داوطلب جهادگر در هنگام بروز بلایا و سوانح طبیعی درچند سال اخیر بخشی از مشکلات کمبود فضاها و امکانات آموزشی را برطرف نموده‌ است که به پیشنهاد سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و همکاری سازمان بسیج سازندگی این قرارگاه تشکیل شد.

به اشتراک بگذارید :