15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ ۰۹:۱۰:۲۷
کد مطلب:  1502349
جزییات ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دبیرستان و هنرستان های نمونه دولتی متوسطه دوم فارس در سال تحصیلی1401-1400 تشریح شد

رییس اداره آموزش دوره دوم متوسطه نظری آموزش و پرورش فارس گفت: ثبت نام متقاضیان شرکت در آزمون‌ ورودی دبیرستان‌ها و هنرستان های نمونه دولتی دوره دوم متوسطه فارس درسال تحصیلی 1401-1400 از روز شنبه مورخه 21 فروردین ماه تا روز سه شنبه 31 فروردین ماه انجام خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، علیرضا شجاعی پور با بیان اینکه این ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سامانه sanjesh.farsedu.ir  صورت خواهد گرفت گفت: زمان آزمون ورودی روز جمعه 18 تیرماه ۱۴۰۰ ساعت 9 صبح خواهد بود.
رییس اداره آموزش دوره دوم متوسطه نظری آموزش و پرورش فارس گفت: هر داوطلب صرفا می تواند یک رشته از شاخه نظری (علوم تجربی، ریاضی و فیزیک ، ادبیات و علوم انسانی) را انتخاب نماید و داوطلبان عزیز دقت نمایند که امکان تغییر رشته پس از ثبت نام وجود ندارد.
شجاعی پور افزود: پذیرش نهایی دانش آموز در مدارس نمونه دولتی ، برای رشته های تحصیلی منوط به کسب شرایط رشته و زمینه در نمون برگ هدایت تحصیلی خردادماه می باشد.
وی با تاکید بر اینکه دانش آموزان متقاضی استفاده از سهمیه شاهد در تعیین اولویت ها دقت لازم به عمل آورند ادامه داد: دانش آموزان متقاضی استفاده از سهمیه روستایی و مناطق شهری کمتربرخوردار می بایست پایه هشتم و نهم را در مدارس روستایی و یا شهری کمتربرخوردار تحصیل کرده باشند.
رییس اداره آموزش دوره دوم متوسطه نظری آموزش و پرورش فارس گفت: داوطلبان عزیز دقت نمایند که فرآیند ثبت نام آن ها زمانی با موفقیت پایان می یابد که موفق به دریافت کد رهگیری شوند و توصیه می گردد در پایان ثبت نام یک بار دیگر مشخصات خود، رشته و مدرسه انتخابی، سهمیه ها، جنسیت و سایر موارد را کنترل نموده و در صورت نیاز اصلاح نمایند زیرا پس از پایان ثبت نام امکان ویرایش وجود ندارد.
شجاعی پور با بیان اینکه  این آزمون به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می گردد افزود : نمره کلی متقاضیان بر اساس 50 درصد معدل کتبی نوبت دوم پایه نهم و 50 درصد دیگر بر اساس نمره مکتسبه دانش اموزان از آزمون می باشد.

برای دریافت دستورالعمل ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

به اشتراک بگذارید :