25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ ۰۷:۵۲:۲۳
کد مطلب:  1501081
دانش آموز مدال آور المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی؛
رمز موفقیت من توکل به خدا بوده است

مریم لموچی دانش آموز نجف آبادی دبیرستان دخترانه فرزانگان امین در پایه دوازدهم رشته علوم تجربی با اعلام کمیته علمی المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور موفق به کسب مدال طلای این دوره از مسابقات شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش نجف آباد در پانزدهمین روز از فروردین ماه 1400، مریم لموچی در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش نجف آباد برنامه خود برای شرکت در کنکور را اینگونه بیان کرد: با توجه به اینکه بیشتر وقتم را برای شرکت در المپیاد گذاشتم هنوز برنامه خاصی برای کنکور ندارم اما به دنبال قبولی در رشته پزشکی ،  دندانپزشکی یا رشته های علوم پایه هستم.

دارنده مدال طلای المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور درباره رمز موفقیت خود گفت: رمز موفقیتم در این مسیر پس از توکل بر خدا  حمایت خانواده و پرسنل مدرسه و همه اطرافیانم بود که در نهایت همه این مو ارد با تلاش بی وقفه خودم باعث شد که به این مدال دست پیدا کنم.

لموچی افزود: المپیاد مسیر لذت بخشی است و برای همین دوست دارم علاوه بر تحصیل در زمینه المپیاد نیز فعالیت داشته باشم و در کارهای تحقیقاتی پژوهشی نیز شرکت کنم.

دانش آموز نخبه نجف آبادی در ادامه عنوان کرد: در جشنواره ها و مسابقات مختلف کشوری و استانی رتبه های زیادی به صورت انفرادی و تیمی همراه با تیم دبیرستان فرزانگان امین کسب کردم که برخی از آنها کسب رتبه برتر کشوری در مسابقات نوآوری های صنعتی بسیج دانش آموزی درباره آب از سوی وزارت صنعت، رتبه اول استان اصفهان در طرح ملی نجات آب (داناب)، رتبه سوم در رویداد استارت آپ جشنواره بین المللی فناوری های نوین خدمات شهری ICS ۲۰۱۸ ، رتبه ممتاز در دومین جشنواره نوجوان خوارزمی در سال ۹۵ در دو رشته دست سازه و علوم آزمایشگاهی، حضور در مدرسه علوم اعصاب شناختی ایران در سال ۲۰۱۷، کسب رتبه یک استانی در المپیاد زیست شناسی مدارس سمپاد، کسب رتبه یک استانی در مسابقات زاینده رود استان اصفهان در زمینه نجوم، عضویت در بنیاد ملی نخبگان و فعالیت در زمینه های ورزشی است.

لموچی درباره  المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور افزود: این المپیاد سال پنجم است که در کشور ما برگزار می‌شود و هدف آن به چالش کشیدن و تقویت دانش و توانایی‌های دانش‌آموزان با استعداد و تشویق آنان برای ورود به یکی از رشته های دانشگاهی مرتبط به منظور تقویت و پیشبرد این علم در کشور است.

وی همچنین پیشرفت آموزش سلولهای بنیادی و پزشکی در کشور و ارتباط های متقابل علمی با جامعه علمی جهانی را از دیگر اهداف این المپیاد برشمرد.

دانش آموز نخبه نجف آبادی به هم سن و سال های خود توصیه کرد و گفت: رمز موفقیت من توکل به خدا بوده است؛ مسیر آسانی نیست اما اگر علاقه دارند خیلی جذاب و دوست داشتنی است؛ پس حتماً این مسیر را امتحان کنند زیرا مطالب زیادی یاد می‌گیرند و تجربه خوبی خواهد شد که شاید در زندگی و دوران تحصیل به دست نیاید.

لموچی در پایان به دلیل نوپا بودن این المپیاد و عدم حمایت‌ها و زمان کم تا کنکور سراسری بیان داشت: تمام وقتم را برای المپیاد صرف کردم و برای کنکور زمان مناسبی ندارم،؛ در سایر المپیادها افرادی که رتبه‌های برتر می‌گیرند از کنکور معاف می‌شوند یا حداقل از درصدی به عنوان سهمیه می‌توانند استفاده کنند، اما این المپیاد هیچ حمایتی از ما در کنکور ندارد؛ همراه با سایر دانش آموزانی که در این المپیاد رتبه آوردند نامه‌ای نوشتیم و از طریق نماینده مجلس شهرهایمان پیگیر شدیم که امیدواریم نتیجه مثبت داشته باشد و این المپیاد همانند سایر  المپیاد ها دیده شود.

به اشتراک بگذارید :