0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ ۰۸:۰۷:۴۵
کد مطلب:  1499941
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس؛
یک میلیون نفر در طرح ملی مدرسه‌سازی «آجر به آجر» مشارکت کردند/ کمک‌های مردم نیکوکار ایران به 8 میلیارد تومان رسید

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس از مشارکت یک میلیون نفر در طرح ملی مدرسه‌سازی «آجر به آجر» خبر داد و اظهار کرد: کمک‌های مردم نیکوکار ایران برای مدرسه سازی به 8 میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهراله رخشانی‌‍ مهر از رکورد مشارکت خیرین در طرح ملی «آجر به آجر» خبر داد و اظهار کرد: طرح ملی «آجر به آجر» از اوایل سال گذشته با مشارکت جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور راه‌اندازی شد که با استقبال باشکوه مردم نیکوکار کشورمان مواجه شدیم.

وی ضمن اشاره به اهداف این طرح، ادامه داد: این طرح با هدف نهادینه شدن فرهنگ مشارکت در امور خیر و جمع‌آوری کمک‌های خرد مردمی برای تأمین فضاهای آموزشی در مناطق کم‌برخوردار کشور در حال فعالیت است که آمارها، مؤید گام‌های بلندی است که در این راستا برداشته شده است.

رخشانی‌مهر با بیان این که تاکنون یک میلیون نفر در طرح ملی «آجر به آجر» مشارکت کرده‌اند که این موضوع در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود، اضافه کرد: در مجموع حدود ٨ میلیارد تومان کمک‌های خرد مردمی، جمع آوری شده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس  تصریح کرد: این طرح به منظور زمینه‌سازی برای مشارکت افراد خیر با هر سطح از توان مالی، در امر مدرسه‌سازی اجرا شد تا در قالب آن افراد جامعه با هر میزان درآمد و در هر سطح و طبقه‌ای بتوانند حتی با اهدای هزینه خرید یک آجر (یک هزار تومان)، در مدرسه‌سازی سهیم شوند.

شایان ذکر است، هموطنان خیر می‌توانند کمک‌های مالی خود به امر مدرسه‌سازی را با ورود به سامانه http://ajorbajor.ir و اهدای هزینه حداقل یک آجر (1000 تومان) به نام عزیزان خود در امر مقدس مدرسه‌سازی مشارکت کنند.

به اشتراک بگذارید :