14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۵ ۱۲:۱۵:۰۰
کد مطلب:  AsDhdAUc
معاون سواد اموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
با آموزش سواد و مهارت‌های زندگی به اولیای بی سواد مشكلات دانش‌آموزان نیز كمتر می‌شود.

كارگروه تخصصی طرح با سوادكردن اولیاء بی‌سواد دانش‌آموزان استان با حضور معاونین سوادآموزی، آموزش ابتدایی و آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در دفتر معاونت سوادآموزی تشكیل شد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، سعید شهریاری معاون سواد اموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  با اشاره به اینکه طرح وزارتی با سوادكردن اولیای بی‌سواد در سال 93 و 94 به استان‌ها ابلاغ شد و امسال نیز تمدید شده است، اظهار داشت : در كلاس‌های سوادآموزی علاوه بر آموزش سواد خواندن و نوشتن، مهارت‌های زندگی و فرزندپروری و ... نیز آموزش داده می‌شود.

وی افزود : می‌توان با استفاده از پتانسیل معاونت آموزش ابتدایی و آموزش متوسطه و زیر مجموعه‌هایشان در مناطق جهت تشكیل حداقل یك كلاس سوادآموزی در هر مدرسه اقدام كرد .

شهریاری ادامه داد : با ایجاد كمپین در بین مدیران مدارس  می توان جهت آموزش به افراد بی سواد به عنوان یك مسئولیت اجتماعی در جذب اولیای بی سواد دانش‌آموزان كه یكی از اهداف معاونت سوادآموزی می‌باشد سریع تر عمل كرد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه  رابطه معنی‌داری بین سوادآموزی و كاهش فقر، كاهش مرگ و میر، كاهش  خشونت و ... وجود دارد ، تصریح کرد : با آموزش سواد و مهارت‌های زندگی به اولیای بی سواد مشكلات دانش‌آموزان نیز كمتر می‌شود.

در ادامه این جلسه معاون آموزش  ابتدایی اداره كل آموزش و پرورش  شهرستان های استان تهران نیز اظهار داشت : جهت رسیدن به اهداف می‌بایست گام‌های شفاف و امكان‌پذیر تعریف كرد. داشتن برنامه عملیاتی و تقویم اجرایی و نیز برگزاری جلسه برای معاونین آموزش ابتدایی و متوسطه مناطق ما را در نیل به اهداف یاری می كند.

گفتنی است در در پایان  این جلسه مقرر گردید دستورالعمل طرح مذكور در سطح استان تدوین و به ادارت آموزش و پرورش مناطق ارسال شود.

 

به اشتراک بگذارید :