16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۴ ۰۸:۳۹:۴۴
کد مطلب:  TIV0cWuh
فرماندار شهرستان قرچک:
بیش از هزار و400 نفر از شهرستان قرچک به اردوهای راهیان نور اعزام شدند.

جلسه هماهنگی اردوهای راهیان نور و طرح هجرت 3 شهرستان قرچک با حضور مسعود مرسلپور فرماندار، مهدی نیکبخت مدیر آموزش و پرورش ،اژدر نوروزپور رئیس شورای اسلامی شهر قرچک، سرهنگ حسین حیدری فرمانده سپاه پانزده خرداد شهرستان قرچک در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مسعود مرسلپور در جلسه هماهنگی اردوهای راهیان نور و طرح هجرت 3 با آرزوی قبولی طاعات و عبادات و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس افزود: خودباوری، یقین به شجاعت و ایثارگری و دل نبستن بیش از حد به دنیا سه مؤلفه ای است که در بازدید از مناطق جنگی در بازدیدکنندگان بوجود می آید.

وی گفت: بایستی در جامعه درکی از رشادت های رزمندگان بوجود آید، همچنین باید شرایطی فراهم کنیم تا مشتاقان همچون راویان اردوهای راهیان نور همچنان انگیزه داشته باشند.

رئیس شورای فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان قرچک ادامه داد: اگر تلاش کنیم از جز به کل برسیم و تمام شهرستانها گامهای خوبی در این راستا بردارند در سطح کشور نیز موفق خواهیم بود.

وی اظهار داشت: سال گذشته علیرغم تمام تنگناهای مالی حدود 1400 نفر از شهرستان قرچک به اردوهای راهیان نور اعزام شدند.

این مسئول همچنین به اجرای طرح هجرت 3 در کشور اشاره کرد و افزود: اردوی طرح هجرت 3 کار ارزنده ای است که به همت سازمان بسیج مستضعفان در کشور انجام می شود و کمک می کند دانشجویان و دانش آموزان به سمت خودباوری و تذهیب نفس سوق داده شوند.

مرسلپور با بیان اینکه با اعزام جوانان دانشجو به روستاهای محروم و کمتر توسعه یافته کمک بسیار خوبی به عمران و آبادانی روستاها شده است، یادآور شد: در برخی مناطق دورافتاده قابل تصور نیست که دانشجویان برای رفاه، آسایش عمومی و عمران در این مناطق حضور پیدا کنند اما می بینیم که استقبال زیاد است.

وی تأکید کرد: همه بایستی تلاش کنیم امسال طرح هجرت 3 را به معنای واقعی در سطح شهرستان قرچک اجرا کنیم.

 

به اشتراک بگذارید :