18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۴ ۰۸:۳۱:۵۴
کد مطلب:  iVUdU5hh
مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک ری:
تصمیم آگاهانه دانش‌آموز باید مبنای انتخاب رشته باشد

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری بابیان اینکه هر دانش آموز استعداد و توانایی های خاص خود را دارد، گفت: باید تصمیم و انتخاب آگاهانه دانش‌آموز مبنای انتخاب رشته باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،  نصیری مدیر آموزش و پرورش ناحیه 1 ری در جلسه  بررسی آخرین وضعیت هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم در سطح منطقه بابیان اینکه ساختار نظام آموزشی جدید دچار تغییر و تحول شد، عنوان کرد: مطالب بر اساس اهمیت در نظام آموزشی طبقه‌بندی شد و به اجرا درآمد.

نصیری با ذکر اینکه در نظام آموزشی جدید دانش‌آموز بر اساس ملاک‌های تعیین‌شده انتخاب رشته را انجام می‌دهد، عنوان کرد: در این فرایند معلم با هدایت تحصیلی دانش‌آموز، وی را در انتخاب رشته مطابق بااستعداد خود کمک می‌کند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری گفت: درگذشته دانش‌آموزان ضعیف را به رشته‌های فنی می‌فرستادند که این ذهنیت باید تغییر کند و دانش آموزان باید بر اساس استعدادها و علائق انتخاب رشته کنند.

وی با بیان اینکه امسال نخستین سال ورودی و خروجی‌ نظام متوسطه اول به متوسطه دوم بود که منتج به انتخاب رشته دانش‌آموزی شده است، گفت: درگذشته انتخاب رشته در مقطع متوسطه دوم انجام می‌شد اما امسال برای نخستین بار انتخاب رشته در پایه نهم متوسطه اول انجام می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به ملاک‌های انتخاب رشته دانش‌آموزان گفت: ازجمله ملاک‌های انتخاب رشته دانش‌آموزان در مقطع متوسطه اول توجه به استعداد و آمادگی با توجه به امکانات و آمادگی ذهنی افراد است.

شایان ذکر است  فرایند انتقال اطلاعات دانش آموزان پایه نهم در مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک ری از سامانه دانا به نرم افزار ثبت الکترونیک مشاوره با  ثبت اطلاعات بیش از 2400 دانش اموز پایان پذیرفته است .

 

به اشتراک بگذارید :