12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ ۰۷:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1488541
فولادوند در وبینار کارگاه استانداردسازی و ایجاد سبک منسجم در مدارس شاهد بیان نمود
فلسفه وجودمدارس شاهد،حفظ ارزش های انقلاب وهشت سال دفاع مقدس است

وبینار کارگاه استانداردسازی و ایجاد سبک منسجم در مدارس شاهد برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران, کارگاه استانداردسازی مدارس شاهد با حضور رزاقی مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش, فولادوند مدیرکل , جهان آرا رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران شهر تهران, کارشناسان شاهد مناطق و مدیران مدارس شاهد و ایثارگران و اعضای مدارس شاهد آموزش و پرورش شهر تهران به صورت وبینار برگزار شد .

در ابتدای جلسه جهان آرا رئیس اداره شاهد در خصوص روند اجرایی شناسنامه مدارس شاهد در شهر تهران به بیان گزارش پرداخت.

وی با اشاره به اینکه نماینده مدیران مدارس شاهد هر هفته جلسه انتقادی, پیشنهادی در خصوص شناسنامه مدارس شاهد را با حضور رزاقی در وزارت آموزش و پرورش برگزار می نمایند، در خصوص وضعیت روند آموزش در فضای مجازی در مدارس شاهد مواردی را مطرح نمود.

جهان آرا ضمن آرزوی سالی سرشار از سلامت و برکت برای همه عزیزان از زحمات همکاران مدارس شاهد قدردانی کردند .

در ادامه جلسه فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در جلسه بیان نمود: حفظ ارزش های انقلاب و هشت سال دفاع مقدس فلسفه وجود این مدارس محسوب می شود، این انتقال ارزش ها و فرهنگ ها باید مبتنی بر مذاق دانش آموزان باشد و به دنبال ثمره این آموزش ها باشیم .

وی ادامه داد: بسته های تحولی در آموزش و پرورش باید حول محور سند تحول بنیادین و برنامه درس ملی که بر اساس ارزش های ملی تدوین شده در مدارس اجرا شود و باید عملکرد گذشته آسیب شناسی شود و اثر واقعی این آموزش ها را باید در دانش آموزان ببینیم .

فولادوند همچنین در خصوص عملکرد وزارت آموزش و پرورش در امر ثبت نام مدارس شاهد مواردی را مطرح نمود و در پایان مقرر گردید، اولین جلسه کاری سال 1400 با حضور روسای مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران و رزاقی مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش برگزار گردد.

در ادامه جلسه نماینده کارشناسان شاهد مناطق , مدیران مدارس ابتدایی , متوسطه اول و دوم و مدارس ایثارگران به بیان موضوعات کاری و پیشنهادی خود در خصوص شناسنامه شاهد, ثبت مدارس شاهد , سرانه های مدارس شاهد و ... پرداختند و همکاران در حوزه شاهد وزارت آموزش و پرورش پاسخگو آنها بودند .

در پایان جلسه رزاقی مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش ضمن قدردانی از زحمات مدیران و اعضای شورای مدارس مطالبی جهت پیشبرد اهداف مدارس شاهد و تلاش در راستای ارتقای کیفیت آموزشی و پرورشی مدارس شاهد مبتنی بر شناسنامه شاهد مدارس بیان نمود.

وی با اشاره به اینکه شناسنامه شاهد یک نقشه راه برای ارتقای کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی مدارس شاهد می باشد اظهارداشت: از انتقادات و پیشنهادات مدیران و اعضای شورای مدارس در خصوص شناسنامه شاهد مدارس شاهد استقبال می شود و قطعا در تدوین برنامه های مدارس شاهد این پیشنهادات را مدنظر قرار می دهیم.

در پایان جلسه مقرر گردید این جلسات با رویکرد ایجاد سبک منسجم مدارس شاهد در سال آینده نیز ادامه داشته باشد .

به اشتراک بگذارید :