11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ ۱۶:۲۷:۰۴
کد مطلب:  1486889
قدردانی فولادوند ازنقش خیرین در بهبود وضعیت فضاهای آموزشی شهر تهران 
ساخت اولین مدرسه کشوری به یادمادرم مدرسه می سازم درمنطقه8 شهرتهران آغاز شد

مراسم کلنگ زنی با مشارکت 50 خیر در منطقه ۸ پایتخت برگزار گردید

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، پویش به یاد مادرم مدرسه می سازم که از ابتدای دی ماه امسال در شهر تهران آغاز شده بود، صبح امروز با برگزاری مراسم کلنگ زنی ساخت مدرسه مادر در منطقه ۸ تهران وارد مرحله اجرایی شد.
در این مراسم عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، قربانی مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران، زمان مدیر آموزش و پرورش منطقه ۸ تهران و تعدادی از خیرین مشارکت کننده در این طرح حضور داشتند.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در این مراسم ضمن تجلیل از خیرینی که در این پویش شرکت کرده اند، از نقش خیرین در بهبود وضعیت فضاهای آموزشی شهر تهران قدردانی کرد. 
وی با اشاره به تراکم ۳۲ نفر در هر کلاس درس شهر تهران گفت: تهران در ردیف نیازمندترین استانهای کشور در حوزه فضاهای آموزشی است و خیرین مدرسه ساز در رفع بخش عمده‌ای از این مشکلات نقش اساسی داشته اند.
وی با اشاره به پویش به یاد مادرم مدرسه می سازم تاکید کرد: این پویش زمینه گسترش فرهنگ مدرسه سازی به دانش آموزان را فراهم آورده است.
فولادوند ضمن تشکر از تلاش های مجمع خیرین و منطقه هشت در اجرای این پویش، ابراز امیدواری کرد که این طرح در تمام مناطق تهران گسترش یافته و اجرایی شود.
محمدرضا قربانی مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران  نیز در این جلسه، گزارشی از مراحل برگزاری پویش به یاد مادر مدرسه می سازم ارائه داد و گفت: این پویش از اول دی‌ماه باهمکاری مجمع خیرین شهر تهران، اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و نوسازی مدارس استان تهران و آموزش و پرورش منطقه ۸ آغاز شد.
وی با اشاره به دستاوردهای برگزاری این پوشش همگانی گفت: اثر این پویش این است که ساخت مدرسه را بر اساس یک کار گروهی و جمعی به نتیجه می رساند و همه مشارکت‌کنندگان نسبت به مدرسه ساخته شده احساس تعلق خاطر دارند و این خود بهترین نوع اشاعه فرهنگ  مدرسه سازی است.
مدیرعامل مجمع خیرین شهر تهران گفت: تاکنون اعتباری حدود ۷۰۰ میلیون تومان برای اجرای این طرح مشارکت شده است و روند جذب مشارکت خیرین همچنان ادامه خواهد داشت.
وی گفت : درحال برنامه ریزی هستیم تا الگوی به کار گرفته شده برای تامین اعتبار ساخت مدرسه توحید در منطقه هشت تهران که بر اساس مشارکت در خشت های دو و نیم میلیون تومانی در کتیبه مدرسه شکل گرفته است، به سایر مناطق تهران نیز تسری یابد.
شایان ذکر است این پروژه جزو نخستین طرح هایی است که در پویش مدرسه سازی به یاد مادر، در سطح کشور به مرحله کلنگ‌زنی رسیده است.
مینو زمان مدیر آموزش و پرورش منطقه 8 تهران نیز ضمن خیر مقدم  به حضور مادران خیر منطقه 8 تهران در این مراسم گفت: پویش به یاد مادرم مدرسه می سازم نشان داد که با مبالغ کم نیز می توان در امر مدرسه سازی مشارکت نمود.
مدیر آموزش و پرورش منطقه 8 تهران در خصوص روند جذب مشارکت اولیا و دانش آموزان برای مشارکت در این طرح گفت: یکی از دلایل موفقیت منطقه در اجرای این طرح، همکاری مستمر و علاقه مندانه مدیران مدارس منطقه بود که به صورت داوطلبانه این طرح را در سطح منطقه تبلیغ و زمینه مشارکت خیرین و نیکوکاران را در آن فراهم آوردند .
گفتنی است این پروژه با اعتبارات مشارکتی آغاز شده و در ادامه از سوی اداره کل نوسازی مدارس تهران و از ردیف اعتبارات خیری تکمیل خواهد شد و پیش بینی می شود عملیات ساخت این مدرسه یک سال به طول بیانجامد و اسامی افراد مشارکت کننده در این طرح ، در کتیبه مدرسه ذکر خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :