16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ ۱۴:۳۳:۳۲
کد مطلب:  1486741
از سوی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس انجام شد:
اعلام جزییات اولیه آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی استان فارس

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه دانش آموزان پایه نهم مجاز به ثبت نام در آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی هستند گفت: ملاک شرکت در این آزمون ورودی کسب معدل حداقل 17 در ارزیابی پایانی نوبت دوم بدون احتساب نمرات تکوینی می باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، رسول قانونی گفت: رقابت علمی در آزمون ورودی پایه دهم دبیرستان های نمونه دولتی فارس  در بین دانش آموزان همان منطقه خواهد بود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه هر داوطلب می تواند تنها یکی از شاخه های نظری علوم تجربی، ریاضی فیزیک و یا ادبیات و علوم انسانی را انتخاب نماید گفت: رقابت علمی برای ورود به هنرستان های نمونه دولتی فنی و حرفه ای در بین دانش آموزان نیز بدون در نظر گرفتن منطقه یا ناحیه خواهد بود.

قانونی بیان کرد: دانش آموزان مناطق عشایری به دلیل کوچ رو بودن میتوانند در هر منطقه ای از سطح استان اقدام به ثبت نام و شرکت در آزمون نمایند.

وی افزود: ثبت نام داوطلبان از 21 فروردین آغاز و از طریق سامانه ای که از طریق اداره کل آموزش و پرورش فارس ابلاغ می شود تا 31 فروردین ادامه خواهد یافت .

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: به دلیل حساسیت ها موجود و رعایت پروتکل های بهداشتی دفترچه ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی، اعلام نتایج و درخواست تجدید نظر از طریق سامانه انجام خواهد شد.

قانونی با بیان اینکه کارت ورود به جلسه  حداقل 3 روز قبل از آزمون از طریق سامانه در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت گفت: آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی همزمان با سراسر کشور راس ساعت 9 مورخه 18 تیرماه برگزار خواهد شد.

وی افزود:  فارس دارای 46 دبیرستان و 6 هنرستان فنی و حرفه ای نمونه دولتی است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس در پایان گفت: پیش بینی می شود که در سال جدید نزدیک به 4 هزار 500  دانش آموز  در پایه دهم مدارس نمونه دولتی مشغول به تحصیل خواهند شد که قریب به 500 نفر از این دانش آموزان را هنرجویان هنرستان های  فنی و حرفه ای تشکیل خواهند داد.

برای دریافت دفترچه اینجا را کلیک کنید.

به اشتراک بگذارید :