8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ ۰۷:۳۹:۲۱
کد مطلب:  1485275
معرفی مدارس قدیمی استان اصفهان؛
دبیرستان شهیدچمران نایین آموزشگاهی با قدمت هفتادساله

دبیرستان شهید دکتر مصطفی چمران با قدمت هفتاد ساله ، یکی از مدارس مهم و قدیمی شهر نایین است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از  روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش شهرستان نایین ، دبیرستان شهید دکتر مصطفی چمران در سال 1320 هجری شمسی با نام مدرسه دکتر طبا تاسیس گردید. این مدرسه با قدمت هفتاد ساله در طول سالیان متمادی محل تحصیل بسیاری از بزرگان و افتخار آفرینان شهر نایین بوده است.

کسب علم و دانش در نزد مردم فهیم نایین از دیرباز ارزش والایی داشته است. هرچند که امروز اثری از آن دبیرستان قدیمی وجود ندارد اما بنای قدیم این مدرسه در خشت خشت خود خاطرات فراوانی از اساتید و جویندگان علم و ادب داشته است.  بسیاری از بزرگان و نخبگان در ساحت علم و اندیشه تربیت شدگان این مدرسه بوده اند. بسیاری از شهدای گرانقدر شهر نایین از پشت نیمکت های چوبی این دبیرستان به جبهه ها رفتند و درس ایثار ، بصیرت و شجاعتی که پای تخته ی همین کلاس ها آموخته بودند در میدان عمل پس دادند. 

این مدرسه که در خیابان شهیدرجایی این شهر واقع شده است در سال 1397 نوسازی گردید و مدرسه ی جدید در زمینی به وسعت 8 هزار مترمربع و با سه هزار و 200 متر زیربنا در سه طبقه شامل 12کلاس درس، پنج اتاق اداری، آزمایشگاه، کتابخانه، سایت کامپیوتر، کارگاه و نمازخانه و سالن اجتماعات و سالن امتحانات بنا گردیده است. هم اکنون 270 دانش آموز در سه رشته ریاضی و فیزیک ، علوم تجربی و علوم انسانی در این دبیرستان مشغول به تحصیل هستند.( تصویر زیر مربوط به قبل از شیوع ویروس کرونا می باشد .)

 

به اشتراک بگذارید :