14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ ۱۴:۳۵:۰۰
کد مطلب:  1484849
مدیرکل آموزش و پرورش فارس خبر داد:
فارس رتبه اول مشارکت دانش آموزان در دومین دوره جشنواره علمی پژوهشی کشور را کسب کرد

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: دردومین جشنواره علمی پژوهشی پژوهشسراهای دانش آموزی استان فارس با مشارکت بیش از 143 هزار دانش آموز از این حیث حایز مقام اول کشوری شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در نشست کمیته اجرایی استانی دومین جشنواره علمی پژوهشی پژوهشسراهای دانش آموزی گفت: در این جشنواره دانش آموزان چهارم ابتدایی تا دوازدهم دوره متوسطه می توانند شرکت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: مشارکت دانش آموزان فارسی در دومین جشنواره علمی پژوهشی پژوهشسراها بیش از 995 درصد رشد داشته که دستاورد ویژه برای آموزش و پرورش استان محسوب می شود.

اسماعیلی گفت: خوشبختانه در این جشنواره بیش از 143 هزار دانش آموز فارسی ثبت نام کرده اند که از این حیث آموزش و پرورش استان حایز مقام اول کشوری شده است.

وی آشنایی عمیق تر و عملی تر دانش اموزان با علوم نوین و روش تحقیق، کاهش دست درازی شرکت های خصوصی به جیب دانش آموزان و استفاده از مسابقه در عمل به وظیفه اصلی پژوهشسراهای دانش آموزی را از جمله اهداف مهم برگزاری این جشنواره دانست.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه این جشنواره از آذرماه  سال 99 شروع شده است و تا مرداد ماه  1400  ادامه می یابد گفت: خوشبختانه با برنامه ریزی های لازم  برگزاری این جشنواره بر اساس محورهای آن بین مناطق تقسیم شد که این باعث رشد کیفی جشنواره خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه گفت: اطلاع رسانی های گسترده در فضای مجازی و حقیقی در کنار برگزاری وبینارهای آموزشی برای معلمان و دانش آموزان  موجب مشارکت گسترده دانش آموزان در این جشنواره شد.

رسول قانونی گفت: تشکیل گروه های اطلاع رسانی ویژه معاونین آموزشی، مدیران مدارس و سرگروه های آموزشی در سراسر استان نیز از فعالیت های ویژه ای بود که در رابطه با برگزاری این جشنواره انجام گرفته است.

قانونی با بیان اینکه در سال گذشته 14 هزار دانش آموز فارسی در این جشنواره شرکت کردند گفت: یکی از چالش های پیش روی ما این است که در این جشنواره برنامه های را تدارک ببینیم که استقبال دانش اموزان از این گونه برنامه ها تداوم داشته باشد.

وی گفت: ادبیات و علوم انسانی، انرژی های نوین، زیست فناوری، علوم آزمایشگاهی، کد نویسی، گیاهان دارویی، نانو فناوری، نجوم و ستاره شناسی، فناوری های حوزره فضایی و حمل و نقل پیشرفته و سلولهای بنیادی از محورهای این جشنواره می باشد.

مسئول پژوهشسراهای دانش آموزی آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه گفت: استان فارس در سال گذشته با کسب47 مقام در سطح کشور بعد از تهران رتبه دوم جشنواره را به خود اختصاص داد.

دکتر  رضا پورخسروانی گفت: هدف مورد نظر وزارت مشارکت 10 درصد دانش آموزان هر استان بود که خوشبختانه در فارس با مشارکت 23 درصدی دانش آموزان مواجه بوده ایم.

پورخسروانی بیان کرد: در مجموع در دوره دوم ابتدایی بیش از  27 هزار و هشتصد دانش آموز، در دوره اول متوسطه بیش از 64 هزار دانش آموز و در دوره دوم متوسطه بیش از 48 هزار دانش آموز در این جشنواره شرکت کرده اند که مشارکت دانش آموزان دختر بیش تر از پسران بوده است.

 

 

به اشتراک بگذارید :