24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ ۱۳:۴۸:۲۶
کد مطلب:  1484711
در اختتامیه جشنواره ملی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی مطرح شد؛
صیدلو: هدف آموزش و پرورش پیوند دانش آموزان به نقطه امنی از اقتصاد است

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران با بیان اینکه برای تحقق آموزش در ساحت اقتصادی و رسیدن دانش‌آموزان به نگاه اقتصادی مسیرهای مختلفی وجود دارد گفت: تلاش آموزش و پرورش این است که دانش آموزان را به نقطه امنی از فعالیت‌های اقتصادی پیوند بزند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، محمد صیدلو در آیین اختتامیه نخستنین جشنواره ملی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی که به صورت مجازی  در محل سالن همایش‌های بانک ملی برگزار شد گفت:دنیا پس از شیوع ویروس کرونا به این نتیجه رسید که سعادت انسان‌ بدون توجه به دنیای اطراف میسر نمی‌شود و انسان ها به تنهایی نمی‌توانند خود را ایزوله کنند.

وی به تشریح اقدامات این وزارتخانه برای افزایش خلاقیت دانش آموزان در دوران کرونا پرداخت و گفت: آموزش و پرورش با مشارکت بانک ملی ایران یک بستر و موقعیت تربیتی را برای دانش آموزان ایجاد کرده است تا آنها روی خلاقیت تمرکز کند و مورد تشویق قرار گیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با بیان این که سازمان‌ها می‌توانند شرکای یکدیگر به منظور رقم‌خوردن دستاوردهای بزرگ باشند، خاطرنشان کرد: حدود یک میلیون و ۵۰ هزار دانش آموز و خانواده در شهرستان‌های استان تهران به مدرسه رفت و آمد می کنند، این گستره از مخاطب و عمیق بودن ارتباط فقط در نهادی مانند آموزش و پرورش اتفاق می‌افتد.

صیدلو ادامه داد: بنابراین آموزش و پرورش در نظر دارد که دانش‌آموزی تمام ساحتی تربیت کند، وجه اقتصادی هم یکی از ساحت‌هایی است که در تربیت دانش آموزان باید مورد توجه باشد چراکه دانش آموزان نیز به عنوان یک انسان در آینده باید زندگی خود را اداره کنند.

وی یادآور شد: دانش‌آموزان با تکمیل نگاه اقتصادی خود باید در موقعیت مناسبی قرار گیرند اما وصل شدن دانش آموزان یعنی شهروندان فردا به بانک یا یک بنگاه و نهاد رسمی قابل کنترل حاکمیت نکته قابل توجهی است. در واقع هدف آموزش و پرورش این است که دانش آموزان را به نقطه امنی از فعالیت‌های اقتصادی وصل کند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران ادامه داد: هفت هزار دانش آموز با مشارکت بانک ملی و آموزش و پرورش در موقعیت تربیتی ساحت اقتصادی قرار گرفتند، در واقع دانش آموزان باید در موقعیت‌های تربیتی پرورش یابند، تمرین کنند تا بتوانند در شرایط مختلف کارهای جدی‌تری انجام دهند، تمرکز آموزش و پرورش و بانک ملی به واژه خلاقیت برای ایجاد جسارت نوآوری در میان دانش آموزان است.

صیدلو خاطرنشان کرد: انسان بدون خلاقیت نمی تواند به کار خود ادامه دهد، بدون نوآوری زندگی جدیدی شکل نمی‌گرفت تا در نهایت بخشی از ماموریت نهادها از جمله آموزش و پرورش محقق شود.

به اشتراک بگذارید :