15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ ۱۲:۵۲:۵۳
کد مطلب:  1484579
آذرکیش در چهلمین سال تاسیس هنرستان دخترانه فنی وحرفه ای بعثت منطقه 14 بیان نمود
نقش هنر،معنا بخشی به محیط و جامعه است

مراسم چهلمین سال تاسیس هنرستان دخترانه فنی و حرفه ای بعثت منطقه 14 و آئین رونمایی" دیوار نگاره بعثت " با حضور مدیر کل فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

مراسم چهلمین سال تاسیس هنرستان دخترانه فنی و حرفه ای بعثت منطقه 14 و آئین رونمایی" دیوار نگاره بعثت " با حضور مدیر کل فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، مراسم چهلمین سال تاسیس هنرستان دخترانه فنی و حرفه ای بعثت و آئین رونمایی دیوار نگاره بعثت با حضور آذرکیش مدیر کل فنی حرفه ای- کاردانش وزارت آموزش و پرورش ، جهانشاهی مدیر منطقه 14 ، پَرنو رییس اداره فنی و حرفه ای کاردانش اداره کل و مدیران مدارس فنی و حرفه ای ، کاردانش منطقه ، خانواده معظم شهدا و جانبازان و جمعی از کارشناسان اداری منطقه و هنرآموزان در هنرستان بعثت برگزار گردید.

آذرکیش تعلیم و تزکیه را هدف بعثت انبیاء معرفی نمود و اظهارداشت: یکی از کار کردهای اصلی که ما در آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی داریم ، تعمیق باورها ی ملی و دینی است و نقشی که هنردارد ،معنا بخشی به محیط و جامعه است. هنر ارتباط را برقرار می کند و بسیاری از مفاهیم در قالب هنر منتقل می شود .

وی با تاکید بر دست ورزی و ارتباط بین مغز و دل و دست در کار حرفه ای و مهارتی، بر رعایت اخلاق حرفه ای و ایمنی و بهداشت تصریح کرد و افزود: هنرستان ها همواره نقش آفرینی کرده اند، واکنش های به هنگامی را در مواجهه با موارد و اتفاقاتی که در دنیا یا کشورهای دیگر رخ داده مثل توهین و اهانت به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام (ص) که هنرجویان هنرستان ها با خلق آثار، نقش آفرینی کردند و با هنرشان در مقابل آنها ایستادند و دفاع کردند و مصادیق دیگری از خلق آفرینی هنرجویان مثل تولید ماسک ، کمک در زلزله و سیل و .... همین امر نشان از تقویت باورهای دینی آنهاست.

آذرکیش اضافه کرد: بنده این هنر خلاقانه ( دیوار نگاره بعثت) را دراین هنرستان اتفاق مبارکی می دانم و باید این نوع کارها در بین مناطق شهر تهران استمرار و توسعه پیدا کند .

به اشتراک بگذارید :