11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ ۱۳:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1484565
همراهی ۱۳ میلیون دانش آموز نشان دهنده مطالبه عمومی برای طرح کوچ است
حمیدی در مراسم "شکرانه موفقیت طرح کوچ" بیان نمود

همایش ورزشی  کاشت نهال "شکرانه موفقیت در طرح کوچ " در بوستان پردیسان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، همایش ورزشی  و کاشت نهال "شکرانه موفقیت در طرح کوچ " با حضور مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، عبدالرضا سپنجی مدیرکل روابط عمومی سازمان محیط زیست، حسن محمدی معاون تربیت بدنی، مدیران و کارشناسان تربیت بدنی مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران در محل بوستان پردیسان برگزار شد.

حمیدی با تاکید بر اینکه همراهی ۱۳میلیون دانش آموز نشان دهنده مطالبه عمومی برای طرح کوچ است، افزود: تاکنون خانواده ها بدون اجبار و الزام در این موضوع و تنها با اعلام مدارس به طرح کوچ پیوستند و این موضوع نشان می دهد که والدین نگران سلامت فرزندان خود هستند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اظهارداشت: با مطرح شدن و شیوع بیماری کرونا بالغ بر۱۳میلیون و ۲۹۰هزار و ۷۲۰نفر دانش آموز با مشارکت معلمین خود در کمپین طرح ملی کوچ ثبت نام کردند و با کمک خانواده ها، طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان و ثبت وضعیت جسمانی آنها در سامانه سناد انجام شد و به پیش رفت.

وی با اشاره به عدم تحرک دانش آموزان به خصوص پس از شیوع بیماری کووید 19 گفت: وضعیت شهر تهران در طرح کوچ و از نظر وزن و چاقی دانش آموزان در وضعیت بسیار خوبی نیست و خاطرنشان کرد در طرح کوچ همکاری های خوبی بین خانواده ها و مدارس صورت گرفته و این تیم سازی مشترک بسیار امیدوارکننده است تا به نتیجه مطلوب دست یابیم.

حمیدی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی لازم به دانش‌آموزان از طریق شبکه شاد انجام ‌شده و همچنین ۶نمره درس تربیت‌بدنی به موضوع کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان اختصاص پیدا کرده است ادامه داد: در خصوص تولید محتوای ورزشی در فضای مجازی، چهار کانال برای آموزش سلامت، ایمنی، محیط زیست و کنترل چاقی در شبکه شاد راه اندازی شده است.

وی طرح کوچ را خانواده محور قلمداد کرد و گفت: در سنجش ثانویه طرح تاکنون ۱۰میلیون دانش آموز مورد ارزیابی قرار گرفته اند و ضمن مقایسه آمارها شاهد نتایج هشدار دهنده ای هستیم زیرا دچار سونامی بیماری های غیر واگیر شده ایم و با افزایش وزن در آینده مشکلاتی بوجود می آید که بخشی از بودجه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای پیشگیری و درمان را به خود اختصاص خواهد داد.

در ابتدای این مراسم حسن محمدی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهر تهران نیز طرح کوچ را جزو طرح‌های ماندگار آموزش و پرورش دانست و با اشاره به مراسم چهارشنبه آخر سال از دانش آموزان درخواست نمود که از ترقه بازی و بازی با مواد محترقه پرهیز کنند.

شایان ذکر است در انتهای این مراسم به صورت نمادین نهالی در بوستان پردیسان کاشته شد و از دانش آموزان موفق در طرح کوچ تقدیر به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :