20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ ۲۰:۴۸:۴۲
کد مطلب:  1483725
رمضانی در مراسم لاله های روشن تاکید کرد
وظیفه داریم فرهنگ شهدا رابه نسل های آینده منتقل کنیم

مراسم لاله های روشن (یادواره ٣۶هزار شهید دانش آموز و ۴٠٠٠ معلم شهید) به مناسبت روز بزرگداشت شهدا؛ عصر امروز با حضور محسن کمره ای زاده؛ رئیس بسیج دانش آموزان و فرهنگیان سپاه حضرت محمد رسول الله(ع)، علی رمضانی؛ مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش، مجتبی ولی پوری؛ معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران، جهان آرا رئیس اداره امور شاهد و ایثار گران آموزش و پرورش شهر تهران، نیکبخت؛ نماینده سپاه تهران بزرگ، عباس باستانی؛ رئیس سازمان دانش آموزی شهر تهران در تالار فرهنگ تهران، برگزار شد و جمع کثیری از دانش آموزان و همچنین فرهنگیان مخاطبان مجازی این برنامه بودند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرتهران، علی رمضانی؛ مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش با بیان خاطراتی از دوران جنگ و دفاع مقدس اظهارداشت: شهدا به ما نیازی ندارند و این ما هستیم که به آن ها نیازمندیم و برنامه های شهدا باید همیشه در اولویت کار باشد.
وی افزود: ما باید فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل های بعد انتقال دهیم و در همین راستا فعالیت ها افزایش پیدا کند.
مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش با بیان این نکته که در یادواره شهید سلیمانی بیش از 120هزار اثر ارسال شده است گفت: این ها همه از عظمت و برکات شهدا است.
رمضانی در ادامه گفت: بهترین فرزندان کشورمان در 8 سال دفاع مقدس به شهادت رسیدند و ما وظیفه داریم که یاد آن ها را زنده نگاه داریم. خانواده شهدا فرزندانشان را در راه حفظ این خاک از دست داده اند که بسیار قابل  احترام هستند.
وی همچنین فضای مجازی را مهم برشمرد و افزود: باید از فضای مجازی به عنوان بستری مناسب برای آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان با فضا و فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کرد.
رمضانی در پایان خاطرنشان کرد که شهدا و نامشان هرکجا و در هر کاری که باشد، سرشار از خیر و برکت است و هر کجا نظر کرده اند وجه الله است و امیدواریم خیر و برکت نصیب همه کسانی باشد که در راه شهید قدم بر می دارند.
رمضانی ادامه داد: ما به شهدا و پدر و مادر شهدا نیاز داریم و به امام و شهدا بدهکار هستیم.
در این مراسم از 10 مدرسه برتر تقدیر به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :