8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ ۱۳:۴۶:۰۸
کد مطلب:  1483429
معرفی اولین مدرسه شهرستان فلاورجان؛
آشنایی با اولین مدرسه تاسیس شده در شهرستان فلاورجان

مدرسه سعادت با قدمتی طولانی اولین مدرسه شهرستان فلاورجان که درشهر قهدریجان واقع شده و خاطرات نسل قدیم و جدید را درهم گره زده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش فلاورجان، مدرسه سعادت شهر قهدریجان اولین مدرسه در شهرستان است که در سال 1305 تاسیس و پایه ریزی شد و پس از آن در سال 1316 دومین مدرسه دوکلاسه در فلاورجان با نام مدرسه مینو تاسیس و این دومدرسه اولین موسسات فرهنگی در شهرستان بود.

از قدیم الایام آموزش کودکان در مکتب خانه ها صورت می گرفت که این نوع آموزش‌ها در امر تعلیم و تربیت و عدم آشنایی خانواده ها با اصول آموزش و پرورش کودکان، به سرانجام نمی رسید. در آن زمان بار علمی، آموزشی و نحوه تدریس به گونه ای نبود که دانش‌آموز بتواند پس از اتمام تحصیل به فکر ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی باشد، از همین رو راه کشاورزی و دامپروری را پیش می گرفت و عده اندکی ادامه تحصیل می دادند و به درجات بالاتر می رسیدند.

در شهرستان فلاورجان اولین مدرسه جهت آموزش و پرورش نوین دبستان سعادت بود که به صورت دو کلاسه توسط فضل اله خان دَهِش معروف به عطاء الملک تاسیس شد که نشان می‌دهد از قدیم الایام در این شهرستان ریشه های فرهنگی و علاقه وافر جامعه به آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت وجود داشته است.

لازم به ذکر است این دبستان پس از بازسازی مجدد، در سال 1395 تخریب و به همت خیر مدرسه ساز اسماعیل زمانیان با زیر بنای 1960 متر مربع ساخته شد که دارای 16 کلاس درس، 6 اتاق اداری، 1 کلاس کار و فناوری و 1 کلاس کار و تلاش است و در تاریخ 21 بهمن ماه 1398 به بهره برداری رسید.

 

به اشتراک بگذارید :