18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۱۳ ۰۷:۳۵:۰۰
کد مطلب:  0TN1wkud
وزيرآموزش و پرورش :
فضاي نقد آزاد و عدم برخورد به بهانه ي جناحي و سياسي رويكرد آموزش و پرورش در دولت تدبير و اميد است

وزيرآموزش و پرورش گفت: فضاي نقد آزاد و عدم برخورد به بهانه ي جناحي و سياسي رويكرد آموزش و پرورش در دولت تدبير و اميد است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، علي اصغر فاني در ششمين جلسه از نشست های دوره اي با معاونت هاي حوزه ستادي در جمع مديران حوزه حقوقي و امور مجلس گفت: در عين حالي كه با مجلس شوراي اسلامي تعامل داريم تلاش مي كنيم تا قوانيني را در راستاي حل مشكلات آموزش و پرورش در مجلس مصوب كنيم و تصويب قانون مدارس غیردولتي در مجلس دهم نتيجه همين تعامل بود.

وزيرآموزش و پرورش تصريح كرد: در حوزه حقوقي بايد سرفصل هاي جديدي را اتخاذ كنيم تا چالش هاي فراروي را كه مشكل حقوقي دارند را برطرف سازيم.

وي، سرعت و دقت در انجام امور را از نيازهاي آموزش وپرورش دانست و اظهار كرد: اگر احساس كنيم برخي از هيئت هاي رسيدگي به تخلفات پيام دولت اعتدال را دريافت نكرده اند و نيازمند تغييرات هستند دراین خصوص اقدام خواهیم کرد.

فاني گفت : درسال های بعد از انقلاب  علیرغم تغییر دولت ها،تجربه نشان داده است؛ تنها با منابع دولتي آموزش وپرورش قابل پياده شدن نيست بلكه بايد به دنبال منابع مالي غيردولتي باشيم چرا كه علي رغم رشد قابل توجه بودجه آموزش وپرورش در سه سال اخير همچنان با مشكلات مالي روبرو هستيم.

وزيرآموزش و پرورش از تغيير رويكرد آموزش وپرورش در دولت تدبير واميد در برخورد با منتقدان و مخالفان خبرداد وافزود: بازكردن فضاي نقد، و عدم برخورد سياسي از جمله رويكردهايي است كه ما دراين دولت در دستور كار خود قرار داده ايم، و در این راستا،افراد منتقد دولت را نه تنها حذف نكرده ايم، بلكه در بسياري موارد به آنها پست هم داده ايم

 

به اشتراک بگذارید :