19 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ ۱۹:۲۱:۴۴
کد مطلب:  1481209
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌و‌پرورش به مناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت مقام شهدا، با خانواده شهید فرهنگی اکبر شاهقلیان قهفرخی دیدار کرد.

دکتر رضوان حکیم‌زاده در پایان برنامه‌های خود در سفر به استان چهارمحال‌و‌بختیاری به دیدار خانواده شهید فرهنگی اکبر شاهقلیان رفت. به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی آموزش‌و‌پرورش استان چهارمحال و بختیاری، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش‌و‌پرورش در پایان برنامه‌های خود در سفر به استان چهارمحال‌و‌بختیاری، به همراه مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان به دیدار خانواده شهید اکبر شاهقلیان قهفرخی از شهدای فرهنگی استان رفت.

رضوان حکیم زاده در این دیدار و خطاب به همسر شهید که ایشان نیز از فرهنگیان بازنشسته استان می‌باشند گفت: همه ما در هر شرایط و هر جایگاهی مدیون شهدا هستیم. حکیم زاده ادامه داد: دیدار ما با خانواده شهدا کمترین ادای دین است. وی گفت:ما همیشه در تکریم شهدا صحبت میکنیم که البته هیچ‌گاه نمی‌توانیم پاسخگوی بزرگمردی و از خودگذشتگی آنان باشیم اما من معتقدم که همسران شهدا در ارج و اجر پایین‌تر از شهدا نیستند چرا که صبر پیشه کردند و با مشکلات بسیار، فرزندانی شایسته پرورش دادند. حکیم‌زاده در پایان صحبت‌های خود گفت:ما باید راه و روش تربیت را از مادران و همسران شهدا بیاموزیم. فرحناز قائدامینی مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهید والامقام گفت:احترام خانواده شهدا بر همه ما واجب است و ما باید خدمتگزار این خانواده های معظم و معزز باشیم.  شهید اکبر شاهقلیان قهفرخی در روز سوّم آبان ماه سال 1335 ه ش به عنوان فرزند علی قلی که به کارگری اشتغال داشت و سلطنت که خانه دار بود در شهر فرخ شهر به دنیا آمد.اکبر دوره های دبستان و راهنمایی را در زادگاه خودطی کرده و با تحصیل در دانش سرای تربیت معلم بروجن به کسوت معلمی روی آورد . وی در سال 1357 ه ش ازدواج کرد که حاصل آن یک دختر و دو پسر بوده است. وی پس از آغاز جنگ تحمیلی عراق بر علیه ایران دوبار از سوی بسیج مستضعفین عازم جبهه های نبرد شد و در نوبت دوّم درعملیات کربلای پنج در هفتم اسفندماه سال 1365 ه ش در محل پاسگاه زید بر اثر ترکش خمپاره  نیروهای عراقی به شهادت رسید . مزار وی در گلزار شهدای بهشت صالح فرخ شهر قرار دارد

به اشتراک بگذارید :