20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ ۰۷:۴۲:۴۷
کد مطلب:  1480939
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد :
مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی 24 اسفند ماه برگزار می شود

بهروز هاشمی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت : اختتامیه جشنواره ملی خلاقیت، نو آوری و کار آفرینی در تاریخ ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ، با حضور مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش ،بانک ملی ایران و سازمانهای دیگر  در سالن فردوسی بانک ملی ایران برگزار می گردد.

       به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  بهروز هاشمی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  گفت :  از آنجا که پرورش دانش آموزان پژوهنده، خلاق و کارآفرین از مهمترین اهداف سند تحول بنیادین است  و نیز اولین گام در پژوهش داشتن ایده مناسب و خلاقانه است، برگزاری این جشنواره می تواند مهمترین و نخستین گام در راستای انجام پژوهش هدفمند و هدایت شده توسط دانش آموزان باشد .

این مقام مسئول افزود:  مخاطبین  این جشنواره که با مجوز معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران و پژوهش سرای دانش آموزی بصیرت ناحیه دو شهرری برگزار شده است، دانش آموزان، اولیای دانش آموزان، فرهنگیان، و دانشجو معلمان هستند که در محور های علمی مختلف ایده های خلاقانه خود را ارائه داده اند.

هاشمی  گفت: از ویژگی های این جشنواره استفاده از حمایت مالی بانک ملی ایران و نیز حمایت معنوی معاونت علمی ریاست جمهوری، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و... است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران اعلام کرد: آیین اختتامیه جشنواره ملی خلاقیت، نو آوری و کار آفرینی در تاریخ یکشنبه۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ، با حضور مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش از آقای دکتر کمرئی معاون آموزش متوسطه ، مدیرعامل بانک ملی ایران، مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی و سازمانهای دیگردرسالن فردوسی بانک ملی ایران برگزا می گردد.

در این مراسم ضمن ارایه گزارش از فرآیندهای منحصر به فرد جشنواره، ایده های منتخب طلایی، نقره ای، برنزی و شایسته ی تقدیر از شرکت کنندگان که شامل دانش آموزان، اولیا و مربیان سراسر کشور ،مدارس ایرانی خارج از کشور و مدارس دانش آموزان با نیازهای ویژه  و دانشجو معلمان  دانشگاه فرهنگیان می  باشند، مورد تقدیر و حمایت قرار خواهند گرفت.

هاشمی اظهار امیدواری کرد: با همکاری مدیران و دبیران پرتوان و شرکت حداکثری دانش آموزان در دوره های بعدی  این جشنواره که از بطن آموزش و پرورش و معلمان دلسوز بوجود آمده، تفکر خلاق و پژوهش میان دانش آموزان نهادینه شود و زمینه رویش کارآفرینان خلاق فردا فراهم شود.وی در پایان اذعان داشت :   مراسم آیین اختتامیه جشنواره ملی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی از کانال آپارات جشنواره و کانون جوانه های بانک ملی ایران در روز یکشنبه 24 اسفند99 از ساعت 9:30 الی 11:30 به صورت زنده پخش خواهد شد.

گفتنی است دبیرخانه جشنواره ایده های برتر دانش آموزی در پژوهش سرای دانش آموزی بصیرت2 ناحیه دو شهرری مستقر است و با شعار" پرورش ایده های جوان، رویش کارآفرینان خلاق فردا" سعی در کشف و هدایت اصولی  استعدادها و ایده های دانش آموزی دارد. از ویژگی های این جشنواره هدایت ایده ها تا رسیدن به محصول و ثبت است. علاقمندان میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سامانه اطلاع رسانی و آموزشی جشنواره به آدرس stideas.ir  مرااجعه فرمایند .

به اشتراک بگذارید :