16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ ۱۳:۱۲:۳۲
کد مطلب:  1479907
اولین جشنواره ملی تجارب برتر شهاب در فارس برگزار شد+ اعلام منتخبین

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به استقبال اغلب استان های کشور از اولین جشنواره تجارب برتر شهاب(شناسایی و هدایت استعدادهای برتر) به میزبانی آموزش و پرورش فارس گفت : امیدوارم بتوانیم طرح شهاب را در سطح ملی جدی بگیریم و آن را یکی از زیر ساخت های توسعه ی پایدار کشور تلقی کنیم .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در اولین جشنواره ملی تجارب برتر شهاب به میزبانی آموزش و پرورش فارس گفت: میزبانی این همایش در استان فارس فرصتی برای اصلاح  طرح شهاب(شناسایی و هدایت استعدادهای برتر) شده است و ما باید این تجارب را در معرض دید دیگران قرار دهیم تا بتوانیم هر چه بیشتر طرح شهاب  را در کشور پیش ببریم .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه طرح شهاب  ظرفیت های کشور را شناسایی و در مسیر خود قرار می دهد گفت: در واقع  این طرح توسعه پایدار را در کشور جهت می بخشد و  در سطح کلان به شدت به  این توسعه نیاز داریم.

اسماعیلی برنامه شهاب را یک تکلیف ملی و معلمی دانست و گفت: نباید بگذاریم استعداد ها به هدر رود و ضایع  شود و باید آن ها را در جهت مناسب خودش قرار دهیم  و برهمین اساس همکاران ما  این همایش را طراحی کردند.

  وی با اشاره به اسقبال دیگر استان ها از این همایش و اینکه همکاران فرهنگی در  استان فارس  بیشترین آثار و مقالات را در این همایش ارسال کردند  گفت : امیدوارم  بتوانیم طرح  شهاب را  در سطح ملی جدی بگیریم و آن را یکی از زیر ساخت های  توسعه ی پایدار کشور تلقی کنیم .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس افزود: اگر جایی در اجرای این طرح  کوتاهی شود و  به فراموشی سپرده شود مطمئنیم که خسرانی بر  اینده کشور وارد خواهد شد  و امیدوارم بتوانیم قدمی موثر در این طرح برداریم.

رییس بنیاد نخبگان فارس نیز  در این همایش گفت: اهداف برگزاری این جشنواره  شناسایی و تشویق معلمان دلسوز, متعهد و وقت گذار، ایجاد انگیزه درهمه معلمان در اجرای متعهدانه برنامه شهاب، استفاده از تجربیات موفق معلمان، شناخت نقاط قوت و ضعف برنامه شهاب و تلاش جهت رفع موانع و مشکلات، آسیب ها به منظور طراحی و اجرای برنامه های بعدی است.

دکتر حبیب شریف از تمام کسانی که در اجرای طرح شهاب در سطح ملی اثرگذارند خواستار شد: اگر چه در بعد شناسایی  اجرای برنامه شهاب در کشور  نهادینه شده اما باید به بعد هدایت نیز بیشتر اهمیت دهیم.

وی افزود: امیدواریم این جشنواره ها در سال های آینده نیز تداوم داشته باشد تا شاهد  اجرای کامل و موفق طرح شهاب در کل نقاط کشور باشیم.

رییس اداره پرورش استعدادهای درخشان آموزش و پرورش فارس نیز با تاکید بر اینکه اولین جشنواره ملی مجازی شهاب به میزبانی آموزش و پرورش و بنیاد نخبگان استان فارس برگزار شده است.گفت: این جشنواره با ارسال 347 اثر از 16 استان سراسر کشور به پایان رسید.

دکتر یونس غلامی با اشاره به اینکه از بین آثار ارسالی  تعداد 18 اثر  بعد از 3 مرحله داوری برگزیده جشنواره شده است، افزود : در مجموع 21 تجربه در محور آموزش خانواده، 183 تجربه در محور برنامه درسی مرتبط با شهاب، 47 تجربه در قالب کارگروه شهاب مدرسه و 96 تجربه در محور مقیاس ارزیابی آموزگاران مورد داوری قرار گرفت.

غلامی با اشاره به اینکه استان فارس با ارسال 169  اثر حایز مقام اول در این همایش شد گفت: استان های کرمان با 57 اثر  و تهران با 29 اثر حایز مقام های دوم و سوم شدند.

برای مشاهده و دریافت اسامی برگزیدگان اینجا را کلیک کنید.

به اشتراک بگذارید :